Tanító BA
Pedagógiai
Alapképzés
Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar
A képzésről
A képzés célja olyan tanítók képzése, akik színes módszertani kultúrával rendelkeznek, képesek a tanulók személyiségének fejlesztésére, a differenciált tudásátadásra, a komplex tanítói szerepkör hiteles és mintaértékű betöltésére. Alkalmasak az iskola 1-4. osztályában valamennyi, az 1-6. osztályban legalább egy műveltségi terület oktatási-nevelési feladatainak ellátására.Megismerkedhet a pedagógia-pszichológia alapjaival, gyermekkori sajátosságokkal, tanítási módszerekkel, munkaformákkal, pedagógiai irányzatokkal, a gyermekek nevelésének, fejlesztésének lehetőségeivel. A folyamatosan megújuló, gyakorlatorientált képzés során az elméletben megszerzett tudás a gyakorlatba is átültetésre kerül, ezzel téve lehetővé a szakmai önismeretet és a tapasztalatok kiteljesedését.
Képzés helyszíne
Győr
Félévek száma
8
Képzés nyelve
Magyar
A szakmáról
A képzésre minden olyan nyitott és gyakorlatias személyiségű jelentkezőt várunk, aki szeretné munkájában a hivatását is megtalálni. Aki szeretne részt venni a jövő generációinak tanításában, nevelésében, szemléletformálásában, valamint látja a szépségét a tudásátadásnak, a folyamatos ismeretbővítésnek, megújulásnak. Aki több területen szeretne elmélyülni, és minimum egy, az általa választott műveltségterületen kiteljesedni. Választható műveltségterületek: magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv (angol, német), matematika, történelem és állampolgári ismeretek (hon- és népismeret) és etika, természettudomány, művészetek: ének-zene, művészetek: vizuális kultúra, művészetek: dráma és színház, technológia: digitális kultúra, technológia: technika és tervezés, testnevelés és egészségfejlesztés.
Elhelyezkedés
A végzett hallgatók tanítói diplomát kapnak, amellyel az általános iskola (köznevelési intézmények, alapítványi-, egyházi- és magániskolák stb.) alsó tagozatán 1-4. osztályig minden tanítói feladatot elláthatnak (pl.: szakkörök, tehetséggondozás, felzárkóztatás, napközi stb.). Az intézményen belül és kívül egyaránt kiteljesedhet a szabadidős tevékenységek szervezésében és koordinálásában (pl.: táborok, erdei iskolák, osztály – és intézményi kirándulások, élménynapok stb.) is.A műveltségterületi képzés - melyet a hallgató (idegen nyelv esetén a képzés 1., egyéb műveltségterület esetében a 2. félévében) választ ki - feljogosítja a már végzett tanítót, hogy a választott szakterületének megfelelően 6. osztályig tanítsa az adott tárgyat.