2698 találat
Blogbejegyzések (1808)
- Érték és közösség: ötven éve végzett szakembereket köszöntöttek a Széchenyi István Egyetemen
A Széchenyi István Egyetemen már hagyomány, hogy díszdiploma-adományozással ünneplik meg az intézményben ötven éve vagy régebben oklevelet szerzett egykori hallgatókat. A jogelőd Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán (KTMF) végzett mérnököket két ünnepségen köszöntötték június 4-én. A Széchenyi István Egyetem felhívására több mint 210-en jelentkeztek, akik közül mintegy 160 ötven éve vagy régebben végzett hallgatónak személyesen adták át a díszdiplomát az intézmény győri campusán szervezett ünnepségeken. A délelőtti és a délutáni rendezvényen többek között távközlési, közlekedési, út-, híd- és vasútmérnöki területen oklevelet szerzett szakembereket köszöntöttek. A Széchenyi István Egyetem méltó ünnepségekkel köszöntötte egykori hallgatóit. (Fotó: Dudás Máté) Dr. Friedler Ferenc professzor, az egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese az eseményen elmondta: a mára kilenc karral működő győri intézményben a multidiszciplinaritás olyan előnyt jelent, amiből nemcsak a hallgatók, de a vállalati partnerek és a térség gazdasága is profitál. „Egyetemünk 17 ezer hallgatóval, köztük csaknem kilencven ország mintegy ezer külföldi hallgatójával, több mint 82 ezer végzettjével olyan különleges közösséget alkot, amelyre méltán lehetünk büszkék. Eredményeink sokat tesznek hozzá a hazai felsőoktatási és tudományos élethez, és olyan lehetőségeket teremtenek a fiataloknak, amelyek révén magasan képzett, naprakész tudással felvértezett szakemberekké válhatnak. A széchenyis diploma értékét jelzi a nálunk oklevelet szerzők gyors elhelyezkedése, az átlagosnál jelentősen magasabb jövedelme, és számos kitűnő karrierút, amely egyetemünk falai közül indult” – emelte ki. Rámutatott, az intézmény alapvető célja a hallgatók sikeres szakmai pályára való felkészítése, aminek eredményét leghitelesebben az aranydiplomások sikerei igazolják. Az intézményben ötven éve végzettek aranydiplomát vehettek át a Széchenyi István Egyetemen. (Fotó: Adorján András) Kuti József, a Széchenyi István Egyetem címzetes egyetemi tanára már a most díszdiplomát átvevő volt hallgatókat is tanította, ezért egykori oktatóként, de még inkább barátként szólt az ünnepeltekhez. Mint mondta, 1976 számára is emlékezetes év volt. Felidézte a győri campus megépítését, a Budapestről Győrbe költözést, valamint visszaemlékezett a Felvételi Bizottság elnökeként átélt kihívásokra és a képzések folyamatos bővítésére is. „Számítottunk rátok, akik konzulensként és más módokon segítettétek az intézmény munkáját. Örömmel köszöntöm ma azokat, akik az elmúlt ötven évben hozzájárultak az egyetem fejlődéséhez” – emelte ki. Rámutatott: a szakmaiakon túl szoros emberi kapcsolatok köttettek, és egy erős közösség alakult ki, aminek egyik kiemelkedő eseménye az aranydiplomák átadása. Kuti József egykori oktatójukként és barátként szólt az ünnepeltekhez. (Fotó: Adorján András) Lessné Greff Aranka az akkor induló postaüzemi szak egykori hallgatójaként vehette át a díszoklevelet. „Az első évet még Budapesten végeztük, és a másodikra érkeztünk Győrbe, vagyis részesei voltunk a campus megnyitásának. Húszan jártunk a szakra, és nagyon összetartó csapat voltunk, tizennégyen most is itt vagyunk” – mondta el. Hozzátette, azóta rengeteget változott és fejlődött az intézmény. „Akkoriban sok üres terület volt ott, ahol ma impozáns épületek állnak. Alig ismertünk rá egykori tanulmányaink helyére, ami alól talán csak a kollégium kivétel, hiszen ott éltük mindennapjainkat” – jegyezte meg. Bella Rita Margit, Lessné Greff Aranka, Bors Erzsébet és Brennerné Fücsök Katalin közösen emlékeztek vissza a Győrben töltött évekre. (Fotó: Adorján András) Szaktársa, Bors Erzsébet ugyancsak jó szívvel emlékezett vissza a Győrben töltött évekre. „Életem legszebb időszaka volt ez, élveztük a szabadságot, és egy jó közösségbe tartozhattunk. A tanulás mellett rengeteg programot szerveztünk, és jól esett, hogy a város lakói már akkor azt mondták ránk: itt vannak az egyetemisták” – idézte fel a fél évszázada történteket az egykori hallgató, aki férjét is itt ismerte meg. Sági Zoltánnak az ünnepségen posztumusz adták át az aranydiplomát. Sneider Csaba (jobbról az első) a mai napig tartja a kapcsolatot szaktársaival. (Fotó: Adorján András) „Nagyon jó visszagondolni, hiszen nekünk a fiatalságunkat jelenti az az időszak. Egykori szaktársaimmal ma is tartom a kapcsolatot, a 45 éves évfordulónkat is a győri campuson ünnepeltük. Most is egy nappal korábban érkeztünk, hogy legyen idő a baráti beszélgetésekre” – árulta el Sneider Csaba, aki szintén ötven éve végzett a postaüzemi szakon. Úgy látja, aki itt tanult, jól tudta kamatoztatni a megszerzett tudást, akár a szakmájában, akár a következő generációk képzésében. Galéria az eseményről. (Fotók: Adorján András, Dudás Máté)
- Szabadtéri koncertek a Széchenyi István Egyetemen: egészen októberig dübörög a Bridge Garden
Hat évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a Bridge Garden, Győr egyetlen állandó szabadtéri színpada, amely idén is több hónapon át várja a vendégeket. Május és október között az ország legnépszerűbb előadói látogatnak a Mosoni-Duna partjára, így a hazai könnyűzenei színtér valamennyi jelentősebb produkciójával találkozhat a közönség a BSW-től a Roadig, a Quimbytől a Fiestáig. A Széchenyi István Egyetem hallgatói klubjának udvara október 17-én a Tankcsapda koncertjével zárja a szezont. Néhány éve még kuriózumnak számított az országban egy állandó szabadtéri színpad, mára azonban a kulturális élet szerves részévé vált. A Széchenyi István Egyetem szórakozóhelye, a Bridge Hallgatói és Oktatói Klub a pandémia idején az elsők között kísérletezett ezzel, és az idő igazolta az elképzelést: idén már a hatodik évadát kezdi meg a Bridge Garden, amely hónapokon át fesztiválokhoz hasonló koncertélményt nyújt a győriek és környékbeliek számára. „Ahogy tavaly, úgy idén is elmondható, hogy főleg a szezon eleje és vége az, amelyik igazán sűrű nálunk, a nyári csúcsidőszakban kevesebb a fellépés. Figyeltünk arra, hogy ne kerüljünk ütközésbe környékbeli nagy rendezvényekkel, például a győri nyárnyitó és nyárzáró hétvégével. Üresjárat azonban nincs, a szabad hétvégéken családi napoknak, privát rendezvényeknek adunk otthont” – árulta el Németh-Bende Péter üzletvezető. Idén májustól októberig tart nyitva a Széchenyi István Egyetem szabadtéri színpada, a Bridge Garden. (Fotó: Nagy Gergely) A Bridge Garden május 9-én nyitott az Ossian koncertjével, és idén minden eddiginél később, október 17-én zár, amikor a hagyományoknak megfelelően a Tankcsapda búcsúztatja a szezont. A hazai mainstream színtér képviselői és a rock állócsillagai egyaránt megtalálhatóak lesznek a palettán a ByeAlextől az Elefántig, Bagossytól a Kárpátiáig. Újdonság, hogy ősszel először lép fel egy este a Road és a Lord. „Az akusztikus esteket szerette a közönség, ezeket idén is tervezzük. Emellett gondoltunk a koncertek utáni hangulatra is, így az élő fellépések végeztével a teraszon zárásig tematikus zenék szólnak majd, remélhetőleg vendégeink minél nagyobb megelégedésére” – zárta a Bridge Oktatói és Hallgatói Klub üzletvezetője. A hátralévő Bridge Garden-koncertek: · 2026.06.05. (péntek) – Mirror Glimpse · 2026.06.12. (péntek): Áron András · 2026.06.20. (szombat): P.Mobil · 2026.07.11. (szombat): Quimby · 2026.07.31. (péntek): Leander Kills · 2026.09.05. (szombat): Rudán Joe + Kalapács · 2026.09.11. (péntek): BSW és a Gang · 2026.09.12. (szombat): Kowalsky meg a Vega · 2026.09.18. (péntek): Kárpátia · 2026.09.19. (szombat): Auróra + Konflikt + Action + NFR · 2026.09.25. (péntek): Bagossy Brothers Company · 2026.09.26. (szombat): ByeAlex és a Slepp · 2026.10.03. (szombat): Road + Lord · 2026.10.09. (péntek): Fiesta Live · 2026.10.10. (szombat): Elefánt · 2026.10.17. (szombat): Tankcsapda Fotók: Adorján András
- Fenntartható agrárium: a FAO Európai Regionális Konferenciáján adott elő a Széchenyi István Egyetem oktatója
A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának oktatói is részt vettek online formában az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO Európai Regionális Konferenciáján nemrégiben. A tádzsikisztáni programon ötven tagállam képviselői között dr. Bernáth Gergely kutatóprofesszor és dr. Kiss Attila innovációs dékánhelyettes is helyet kapott, utóbbi előadást is tartott. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO nemrégiben 35. alkalommal hívta össze Európai Regionális Konferenciáját. A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának szakértői már a program előkészítésében is szerepet vállaltak annak érdekében, hogy az egyetemi és kutatói szféra tudományos eredményeivel hozzá tudjon járulni a fenntartható és ellenálló agrár-élelmiszer rendszerekhez kapcsolódó szakpolitikai döntések megalapozásához. A nemrég Dusanbéban, Tádzsikisztánban megrendezett FAO Európai Regionális Konferencián végül ötven tagállam képviselői, nemzetközi szervezetek, civil társadalmi szereplők, kutatási intézmények és a magánszektor képviselői vettek részt. A Széchenyi István Egyetemet dr. Kiss Attila kutatóprofesszor, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar innovációs dékánhelyettese és dr. Bernáth Gergely kutatóprofesszora képviselték online formában. A rendezvény harmadik napján előbbi előadást is tartott „Regionális stratégiai előrejelzés és jövőbeli elemzések” címmel. A FAO 35. Európai Regionális Konferenciáján dr. Kiss Attila kutatóprofesszor, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának innovációs dékánhelyettese és dr. Bernáth Gergely kutatóprofesszor is részt vettek. (Fotó: Adorján András) A konferencia központi témája az agrár-élelmiszeripari rendszerek fenntartható átalakítása, a klímaváltozásra és a geopolitikai kihívásokra adott válaszok, a biodiverzitás megőrzése, a talajdegradáció megállítása, a reziliencia erősítése és a finanszírozási mechanizmusok fejlesztése volt. Dr. Kiss Attila hangsúlyozta: a háromnapos program során előtérbe került a földtulajdon-biztonság, az integrált területrendezés, a talaj-biodiverzitás és az agroökológiai megoldások jelentősége is. „A konferencia kiemelten foglalkozott a »One Health« megközelítéssel, amely az emberi, állati és környezeti egészség összekapcsolását célozza. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a határokon átterjedő állatbetegségek továbbra is komoly fenyegetést jelentenek a régióban” – jelentette ki a dékánhelyettes. Kiemelte: a meghatározó innovációs irányok között jelentős hangsúlyt kapott a mesterséges intelligencia, a távérzékelés és a regionális adatplatformok alkalmazása. Dr. Kiss Attila elmondta: a konferencia számos ajánlást fogalmazott meg a többkockázatú monitoringrendszerek fejlesztése, a genetikai diverzitás megőrzése, illetve a regionális tudásmegosztó platform létrehozásával kapcsolatosan. „A résztvevők hangsúlyozták a regionális együttműködés fontosságát, a fenntartható és inkluzív beruházások szerepét, az innováció és a digitalizáció támogatását, illetve az ellátási láncok diverzifikációjának jelentőségét” – fogalmazott. Megjegyezte: a program megerősítette az oktatás, a kutatás, az adatgyűjtés és a statisztikai rendszerek szerepét a szakpolitikai döntéshozatalban. Az eseményen emellett jóváhagyták a FAO 2026–2027 közötti regionális prioritásait, az inkluzív vidéki átalakulás és megélhetésfejlesztés, az egészséges étrendet támogató élelmiszer-környezet kialakítása, illetve a természeti erőforrás-gazdálkodás és klímaadaptáció témáit.
Események (26)
- Világűr után Győrben! Találkozz a magyar űrhajósokkal!2025. december 9. | 9:00Győr, Egyetem tér 1, 9026 Magyarország
- teszt evevnt2025. december 7. | 18:00Győr, Egyetem tér 1, 9026 MagyarországJegyek: 0 Ft
- Világűr után Győrben! Találkozz a magyar űrhajósokkal!2025. december 9. | 15:00Győr, Vásárhelyi Pál u. 66, 9026 MagyarországJegyek: 0 Ft
Egyéb oldalak (864)
- Egyetemi áttekintés | Széchenyi Egyetem
A Széchenyi István Egyetem – több mint két és fél évszázados tudásra építve A győri központú, de képzéseivel, kutatásaival Mosonmagyaróváron, Zalaegerszegen és Budapesten is jelen lévő Széchenyi István Egyetem Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő felsőoktatási intézménye. Mintegy 17 ezer fős hallgatói közösségét csaknem kilencven ország fiataljai alkotják. Kilenc karán, tizenegy tudományágban folytat oktatási, kutatási és innovációs tevékenységet a műszaki, informatikai, gazdaságtudományi, állam- és jogtudományi, pedagógiai, társadalomtudományi, művészeti, egészség- és sporttudományi, valamint agrár- és élelmiszertudományi területeken. Az egyetem fejlődésének egyik legfontosabb pillére a gazdasági és ipari szereplőkkel kialakított kiterjedt kapcsolatrendszer. Az intézmény a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban is előkelő helyet foglal el, miközben kiemelt figyelmet fordít a technológiai innovációkra, az interdiszciplináris kutatásokra, valamint a fenntarthatóságot és a versenyképességet egyszerre szolgáló fejlesztésekre. E célokat támogatja többek között az Egészségtechnológiai Campus, valamint a győri, mosonmagyaróvári és zalaegerszegi innovációs parkok hálózata is. A Széchenyi István Egyetem erős gyökerekre épít Az intézmény története több mint két és fél évszázadot ölel fel. A mai universitas olyan nagy múltú képzési műhelyek egyesüléséből jött létre, amelyek évszázadokon át meghatározó szerepet töltöttek be a magyar felsőoktatásban. Gyökerei a 18. századig nyúlnak vissza, és a jogászképzéstől a pedagógusképzésen és az agrártudományokon át a műszaki, egészségügyi és művészeti területekig ívelnek. A győri jogászképzés öröksége A Széchenyi István Egyetem legrégebbi elődje az 1776-ban alapított Győri Királyi Akadémia, amely Mária Terézia felsőoktatási reformjai nyomán jött létre. A jogászképzés gyökerei ugyanakkor még korábbra, a 18. század elején működő győri jezsuita akadémiához vezetnek vissza. Az intézmény a Dunántúl egyik legfontosabb szellemi központjává vált, hallgatói között olyan történelmi személyiségekkel, mint Deák Ferenc, a kiegyezés jogi kereteinek megalkotója, Csány László, az 1849-es Szemere-kormány közlekedési minisztere, Balogh Jenő későbbi igazságügy-miniszter vagy Mikszáth Kálmán író. A jogászképzés 1995-ben, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel együttműködésben indult újra, majd a 2000-es években önálló kari keretek között folytatódott, ma pedig a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar a tudományág egyik elismert hazai központja. Több mint 245 év pedagógusképzés A Széchenyi István Egyetem legrégebbi elődje az 1776-ban alapított Győri Királyi Akadémia, amely Mária Terézia felsőoktatási reformjai nyomán jött létre. A jogászképzés gyökerei ugyanakkor még korábbra, a 18. század elején működő győri jezsuita akadémiához vezetnek vissza. Az intézmény a Dunántúl egyik legfontosabb szellemi központjává vált, hallgatói között olyan történelmi személyiségekkel, mint Deák Ferenc, a kiegyezés jogi kereteinek megalkotója, Csány László, az 1849-es Szemere-kormány közlekedési minisztere, Balogh Jenő későbbi igazságügy-miniszter vagy Mikszáth Kálmán író. A jogászképzés 1995-ben, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel együttműködésben indult újra, majd a 2000-es években önálló kari keretek között folytatódott, ma pedig a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar a tudományág egyik elismert hazai központja. Európa első folyamatosan működő agrár-felsőoktatási intézménye A mosonmagyaróvári agrárképzés 1818-ban indult a Magyaróvári Gazdasági Felsőbb Magántanintézet létrehozásával. Az alapítók, Wittmann Antal és Albert Kázmér herceg olyan intézményt hoztak létre, amely rövid időn belül nemzetközi hírnevet szerzett. A 19. században Magyaróvár a Habsburg Birodalom egyetlen agrár-felsőoktatási tanintézményeként működött, hallgatói Európa számos országából érkeztek. Jelentőségét mutatja, hogy a későbbi bécsi agráregyetem, a mai BOKU is innen vált ki. Az intézmény 1874-ben elsőként kapott akadémiai rangot a hazai agrár-felsőoktatásban. Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar ma a fenntartható mezőgazdaság, az élelmiszer-tudományok, a precíziós gazdálkodás és az agrárinnováció egyik hazai központja. A művészeti képzés gyökerei A győri felsőfokú zeneoktatás kezdetei a második világháború utáni időszakra nyúlnak vissza. A képzés 1966-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Győri Tagozatán, majd a Zeneiskolai Tanárképző Intézet keretében működött tovább. Az intézmény 1996-ban csatlakozott a Széchenyi István Főiskolához, majd erre az alapra épülve jött létre 2017-ben a Művészeti Kart, amely 2021 óta formatervezés, tervezőgrafika és építőművészet területeken is képez hallgatókat, így a klasszikus zeneművészeti hagyományokat kortárs alkotói, tervezői és designszemlélettel ötvözi. A modern egyetem alapja: a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola A mai egyetem közvetlen elődje az 1968-ban alapított Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola volt. A révfalui campus az 1970-es években épült ki, az intézmény létrehozását pedig a korszerű mérnökképzés iránti gazdasági igény hívta életre. Győr Révfalu városrészében épült fel a főiskola campusa, amelyet 1974-től 1977-ig, az intézetek Budapestről és Szegedről Győrbe telepítésével folyamatosan vehettek birtokba az oktatók és a hallgatók. Az intézmény létrehozását a gazdaság és az ipar igényei hívták életre, célja a korszerű mérnökképzés biztosítása volt. 1986-ban vette fel Széchenyi István nevét, majd célul tűzte ki az egyetemi rang megszerzését, amelyet 2002-ben, saját jogon ért el. A műszaki területet ma az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar, az Informatikai és Villamosmérnöki Kar, valamint az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar fogja össze, szoros ipari együttműködésekre és jelentős kutatási háttérre építve. Egészség- és sporttudomány A Széchenyi István Egyetem egészségtudományi képzéseinek története 1996-ban kezdődött a Széchenyi István Főiskola, az egészségügyi kormányzat és a Petz Aladár Megyei Oktatókórház együttműködésével. A gyakorlatorientált szemléletre épülő képzésből 2016-ban jött létre az Egészség- és Sporttudományi Kar, amely mára a régió meghatározó egészségügyi és sporttudományi központjává vált. Képzési portfóliójában a hagyományos egészségtudományi szakok mellett szakedző, sportmentáltréner, egészségpszichológiai és sporttáplálkozási fókuszú programok is helyet kaptak. Életpálya iskolás kortól A Széchenyi István Egyetem erőssége, hogy a közneveléstől a doktori képzésig az oktatás teljes vertikumában jelen van. Fenntartásában olyan intézmények működnek, amelyek szorosan kapcsolódnak meghatározó képzési területeihez, így már iskoláskortól lehetőséget teremtenek a tehetségek kibontakoztatására és a tudatos életpálya építésére. Az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola a pedagógusképzéshez, a Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum az agrárképzéshez, a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola a művészeti területhez, a Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum pedig a műszaki és informatikai képzésekhez kapcsolódik. Az intézmények együtt olyan oktatási ökoszisztémát alkotnak, amelyben a diákok már fiatal korban kapcsolatba kerülhetnek választott szakterületükkel, majd tanulmányaikat az egyetem képzésein folytathatják egészen a legmagasabb tudományos fokozatok megszerzéséig.
- Széchenyi István Egyetem - University of Győr | győr egyetem
A győri Széchenyi István Egyetem hivatalos honlapja. Mottónk: a „Széchenyin tanulni jó!”. Nyitott, szolgáltató egyetemünkön a lehetőségek száma nagyon magas! Hírek 1 2 3 4 5 Kapcsolat Érdeklődés tárgya* Érdeklődés tárgya... Név* Tárgy* Email cím* Telefonszám Miben segíthetünk?* Küldés Hírek 1 2 3 4 5 Közelgő események Jelenleg nincsenek események
- Egyetem vezetése | Széchenyi Egyetem
Széchenyi István Egyetemért Alapítvány Hetzmann Béla kuratóriumi elnök Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriuma E-mail cím: Telefonszám: +36 (96) 503-405 Dr. Knáb Erzsébet alapító elnök / kuratóriumi tag Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriuma E-mail cím: knab.erzsebet@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-405 Széchenyi István Egyetem Dr. Filep Bálint elnök Széchenyi István Egyetem E-mail cím: filep.balint@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-404 Prof. Dr. Friedler Ferenc tudományos elnökhelyettes, rektor Széchenyi István Egyetem E-mail cím: friedler.ferenc@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-402 Dr. Lukács Eszter nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettes Széchenyi István Egyetem E-mail cím: lukacs.eszter@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 613-778 Dr. Kovács Zsolt általános és oktatási elnökhelyettes Széchenyi István Egyetem E-mail cím: kovacs.zsolt@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-402 Dékánok Dr. Tóth Tamás dékán Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar E-mail cím: toth.tamas@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 566-637 Dr. Pongrácz Attila dékán Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudomány Kar E-mail cím: pongracz.attila@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 516-733 Prof. Dr. Dogossy Gábor dékán Audi Hungaria Járműmérnöki Kar E-mail cím: dogossy@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-400/3273 3273 Prof. Dr. Smuk Péter PhD dékán Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar E-mail cím: smuk@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-470 3470 Dr. Somogyi Angéla PhD dékán Egészség- és Sporttudományi Kar E-mail cím: somogyi.angela@sze.hu Telefonszám: Dr. Szép János dékán Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar E-mail cím: szepj@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 613-633 3633 Dr. Ballagi Áron dékán Informatikai és Villamosmérnöki Kar E-mail cím: ballagi@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 503-462 3462 Dr. Remsei Sándor dékán Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar E-mail cím: remsei.sandor@sze.hu Telefonszám: +36 (96) 504-303 3301 Dr. Hontvári Csaba dékán Művészeti Kar E-mail cím: hontvari.csaba@sze.hu Telefonszám:





