top of page

A Széchenyi István Egyetem büszke arra, hogy a szakmai munka, az oktatás, a tudományos kutatás mellett a társadalmi felelősségvállalás területén is elismerik munkáját. Az itt tanulók nemcsak mérnökök, műszaki pedagógusok, informatikusok, jogászok, közgazdászok, zeneművészek, egészségtudományi és szociális szakemberek lesznek, hanem ennek az országnak, a térségnek az értelmisége, akinek társadalmi felelőssége is van.

A győri Széchenyi István Egyetem az alkalmazott tudományok művelése mellett nagy hangsúlyt helyez az alapkutatásokra, így oktató-kutató kollegáink már azt is látják, hogy mi lesz, mi lehet öt év múlva, sőt, nemcsak látják, hanem aktívan alakítják a jövőt.

Egyetemünk arra vállalkozott, hogy felépítse az átalakuló magyar felsőoktatás mintaértékű modelljét. Ehhez kiváló partnerekre, igazi társakra találtunk: az egyetemét szerető Győr városára, a lendületes térségi iparra, benne a társadalomért, a közösségért elkötelezett Audi Hungariára, az egyetemükre büszke, azért aktívan cselekvő hallgatóinkra.

A győri gazdaság, a város térségszervező ereje, a győri egyetem hatása messze túlterjed a város, a nagy térség határain. Az Egyetem stratégiai célja, hogy Győr és a hozzá kapcsolódó gazdasági térség fejlődésének is szellemi központja legyen.

Innováció

Az intézmény stratégiai célja, hogy magas színvonalú oktatási tevékenysége mellett innovátorként is erősítse a térség és a gazdaság szereplőinek sikerességét.

 

A Széchenyi István Egyetem nagy utat járt be az elmúlt több mint fél évszázad alatt. Jogelődjét, az 55 éve alapított Közlekedési Távközlési és Műszaki Főiskolát a gazdasági szektor szakember-utánpótlásának igénye hozta létre. Az intézmény vállalati kapcsolatai egyre bővültek, s mára kutatás-fejlesztési, sőt oktatási tevékenységének is részévé váltak. Ennek köszönhető, hogy az egyetem nem pusztán elméleti kutatásokat, hanem a piaci szereplők tényleges igényeire reagáló, a kor kihívásaira megoldásokat kereső kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységet folytat. Gyakorlatorientált képzései révén felkészült diplomásokat ad a gazdaságnak, akik nagy számban dolgoznak a térség vállalkozásainál.

 

Az egyetem vezetése kiemelt szempontnak tekinti a nemzetközi viszonylatban is mérhető̋ tudományos-kutatási kiválósági területek erősítésén túl a tudás üzleti hasznosítását. Azon hallgatóit és munkatársait, akik saját ötletük megvalósítását tervezik, ugyancsak erre ösztönzi, és startup, illetve spinoff cégek létrehozásának támogatásával is segíti.

 

A Széchenyi István Egyetem a zalaegerszegi ZalaZONE járműipari tesztpályán is innovációs parkot működtet, ahol többek közt autonóm járművekkel és mobilitási rendszerekkel, az elektromobilitással, a drónokkal és az 5G-vel kapcsolatos kutatások zajlanak. Mosonmagyaróváron az agrárdigitalizáció, a precíziós gazdálkodás, az egészséges élelmiszer-előállítás és a fenntartható környezet áll az egyetem fókuszában, amit a legmodernebb technológiákkal felszerelt Smart Farm Tangazdaság erősít. A győri kórház egykori, Zrínyi úti telephelyén épül az intézmény Egészségtechnológiai Campusa, amely a képzések még magasabb szintre emelését, az egészségtechnológiai kutatásokat, valamint a régió számára nyújtott egészségügyi szolgáltatások minőségi fejlesztését szolgálja.

bottom of page