Gépészmérnöki BSc
Műszaki
Alapképzés
Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar
A képzésről
A természettudományos és műszaki alapismeretek megismerését követően a választott specializációtól függően a tananyag részét képezi a gépészeti berendezések működésének megismerése és szimulációja, üzemeltetése és fenntartása, diagnosztikája, karbantartása, gépipari technológiák bevezetése és alkalmazása. Mindezek mellett ismereteket szerezhetnek az üzemi munka szervezése, irányítása, minőségirányítása, a műszaki kutatás és fejlesztés, tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak terén. A diploma sikeres megszerzése után a Gépészmérnöki MSc, a Mechatronikai mérnök MSc vagy a Járműmérnöki MSc szakokon, majd a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskolában nyílik lehetőség a tanulmányok folytatására.
Képzés helyszíne
Győr
Félévek száma
7
Képzés nyelve
Magyar
A szakmáról
A magas életszínvonal elengedhetetlen feltétele a tömeggyártás, amit a munkafolyamatok gépesítése tesz lehetővé. Szinte minden terméket gépek állítanak elő, melyek tervezése, gyártása, üzemeltetése, karbantartása gépész szakemberek közreműködését igényli. Bár a közlekedési eszközök gyártása régiónkban kiemelt fontosságú, a háztartási gépek, fűtőberendezések, építőipari és mezőgazdasági eszközök, szerszámok előállítása elengedhetetlen gépészmérnökök nélkül. A gépészmérnökök képesek a legfontosabb természettudományok, műszaki tudományok, gazdasági és humán tudományok rendszerszemléletű alkalmazására.
Elhelyezkedés
Felméréseink alapján hallgatóink 43%-a a diploma átvételekor már rendelkezett állással. A végzettek 95%-a hat hónapon belül el tud helyezkedni. A leendő gépészmérnökök régiónkban jó eséllyel jelentkezhetnek a különböző járműgyártó cégekhez és azok beszállítóihoz, járműforgalmazással és -üzemeltetéssel foglalkozó vállalatokhoz, valamint járműfenntartó és -javító vállalkozásokhoz. Ezeken kívül mindazok a munkahelyek várják végzett hallgatóinkat, ahol a termékek előállítása során gépészeti berendezéseket használnak.