top of page

Élelmiszermérnöki BSc

Agrár

Alapképzés

Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar

A képzésről

Az Élelmiszermérnök hallgatók minden szükséges elméleti és gyakorlati tudást megszerezhetnek a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán és annak laboratóriumaiban. A képzés során a hallgatók szerteágazó területekről származó ismeretkeket szerezhetnek, úgymint mikrobiológia (élelmiszerromlás, humán megbetegedés, jótékony mikroorganizmusok) klasszikus és korszerű eljárásai, analitika (élelmiszerek kémiai vizsgálata -  tömeg- és térfogatmérés és nagyműszeres spektroszkópia és kromatográfia), technológia (növényi és állati eredetű termékek gyártása és műszaki ismeretek), érzékszervi minősítés (szabvány szerinti bírálatok) valamint funkcionális élelmiszerek előállítása.

Képzés helyszíne

Mosonmagyaróvár

Félévek száma

7

Képzés nyelve

Magyar, Angol

A szakmáról

Az Élelmiszermérnök szakma rendkívül szerteágazó tudományterületek ismeretét követeli meg a szakemberektől. Az élelmiszermérnök feladata, hogy a fogyasztók elé kerülő élelmiszerek minőségét, illetve azok egészségügyi biztonságát „a szántóföldtől az asztalig” nyomon kövessék és koordinálják. Így a jövő élelmiszermérnökeinek a beérkező alapanyagok minősítésétől kezdve, a termékfeldolgozáson és termékfejlesztési folyamatokon keresztül a szállítmányozásig tisztában kell lenni az laboratóriumi vizsgálati és technológiai lépésekkel, illetve a felsorolt műveletek betartásához és betartatásához ismernie kell az aktuális közegészségügyi szabályozásokat és minőségbiztosítási rendszereket.

Elhelyezkedés

Az Élelmiszermérnök számára számos elhelyezkedési lehetőség kínálkozik a munkaerőpiacon. Az élelmiszeripar teljes szektora rendelkezésére áll, a laboratóriumi beosztásoktól (laborvezető), a minőségbiztosítási területeken át (auditálások) egészen a termelésben betöltött különféle pozíciókig (termékfejlesztő, termelésvezető). De az élelmiszer szektoron kívül elhelyezkedhet a gyógyszeripari területen, ahol részt vehet a gyógyszerfejlesztésekben, és azok nagyműszeres vizsgálatában és minőségbiztosításában. De lehetséges egyéb területen történő elhelyezkedés is, mint például takarmányozás (állateledel gyártó), ellenőrző hatóságok (NÉBIH), de alapíthat saját élelmiszeripari vállalkozást is.

bottom of page