Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási BA
Jogi
Alapképzés
Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar
A képzésről
A szak célja olyan szakemberek képzése, akik szakszerűen tudnak közreműködni az igazságszolgáltatás hivatásrendjei és az államigazgatási szervek döntéselőkészítő-, végrehajtó- és adminisztratív feladatainak ellátásában. Tanulmányaik során a hallgatóink megismerkedhetnek a különböző jogterületek - pl. polgári jog, büntető jog, munkajog, közigazgatási jog – alapvető fogalmaival, jogintézményeivel, betekintést nyerhetnek az ügyviteli feladatokba, közgazdasági alapismeretekre tehetnek szert, szakmai idegen nyelvi ismereteiket bővíthetik. Szakmai partnereink széles köre lehetővé teszi, hogy a hallgatókkal megismertessük az egyes ágazatok elvárásait, jellegzetes problémáit és gondolkodásmódját.
Képzés helyszíne
Győr
Félévek száma
6
Képzés nyelve
Magyar
A szakmáról
A személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási szakma az emberi erőforrásokkal foglalkozik. A munkaerő-szükséglet biztosítása érdekében feladatkörébe tartozik a munkavállalók toborzása, kiválasztása, a munkavállalók felvétele és a munkába állással kapcsolatos munkajogi, adójogi, társadalombiztosítási teendők ellátása. A munkaügyi szakemberek feladata a munkajogi előírások betartása, a munkaidő-nyilvántartások kezelése, valamint a munkaügyi hatóságokkal való kapcsolattartás. A szakemberek munkája rendkívül fontos ahhoz, hogy a munkaadók megfeleljenek a munkajogi előírásoknak, és a munkavállalók jólétét és biztonságát szolgálják. A szakma jó kommunikációs és szervezőkészséget kíván, hogy hatékonyan lehessen kezelni az emberi erőforrásokkal kapcsolatos kérdéseket.
Elhelyezkedés
A szak elvégzése után egyrészt a közigazgatásban kínálkoznak lehetőségek a társadalombiztosítási szerveknél, önkormányzatoknál, másrészt a versenyszektorban is biztos elhelyezkedési lehetőséget kínál a diploma a HR területeken, úgy mint HR asszisztens/munkatárs, HR manager, HR generalista, HR specialista, HR kontroller, munkaügyi ügyintéző, bérgazdálkodási ügyintéző. A HR menedzser, munkatárs felelős az alkalmazottak toborzásáért, kiválasztásáért, képzéséért és értékeléséért. Ez a pozíció azonban magában foglalhatja a munkakör-szervezési feladatokat, a bér- és juttatáskezelést, az alkalmazotti kapcsolatok kezelését, az előrelépési lehetőségek biztosítását, az ösztönző programok kialakítását és az alkalmazottak fejlesztését.