top of page

Sikeres tudományos és fejlesztői karriert alapoznak meg a Széchenyi István Egyetem doktori iskolái

  • Szerző képe: Hancz Gábor
    Hancz Gábor
  • 12 perccel ezelőtt
  • 2 perc olvasás

Ismét pozitív eredménnyel zárult a Széchenyi István Egyetem mind a négy doktori iskolájának akkreditációs eljárása. A doktori fokozat megszerzése nemcsak a tudományos pályán való elhelyezkedést segíti, hanem az iparban, a közigazgatásban és a vállalati szférában is versenyképes tudást biztosít.


A Széchenyi István Egyetem kiemelkedő lehetőségeket nyújt a doktori hallgatóknak, akik megalapozhatják tudományos karrierjüket, és kutatásaikkal hozzájárulhatnak a világ fejlődéséhez. Az intézmény négy doktori iskolája – az Állam- és Jogtudományi, az informatikai, az építőmérnöki, valamint a közlekedés- és járműmérnöki tudományokat felölelő Multidiszciplináris Műszaki Tudományi, a Regionális és Gazdaságtudományi, valamint a Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszertudományi Multidiszciplináris Doktori Iskola –magas színvonalú képzést biztosít számukra.

„Egyetemünkön a tudományos munka egyik alappillérét a doktori iskolák jelentik. Működésüket a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) a nemzetközi sztenderdeknek megfelelően időről időre megvizsgálja. A legutóbbi ilyen eljárásokra az elmúlt hónapokban került sor, amelyek a korábbiaknak megfelelően ismét pozitív eredménnyel zárultak”

– hangsúlyozta dr. Varga László professzor, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke. Hozzátette: az elmúlt két évben sikerült megduplázni az intézmény állami ösztöndíjas PhD-hallgatói keretszámát, így az elkövetkező időszakban még inkább a minőségi célok megvalósítására koncentrálhatnak. „A MAB döntése igazolja, hogy jó irányba haladunk” – húzta alá.


Dr. Friedler Ferenc professzor, az intézmény rektora, tudományos elnökhelyettese kiemelte: az egyetem szorosan együttműködik a tudomány és a gazdaság meghatározó szereplőivel, így a mai érdeklődés középpontjában lévő alapkutatási témákon kívül a fő fókuszt az élenjáró technológiákat igénylő fejlesztéseket megalapozó kutatások jelentik. Ez hozzájárul a doktoranduszok szakmai előmeneteléhez, és ahhoz, hogy pályájukat az akadémiai karrier mellett például innovatív fejlesztések megvalósítóiként folytassák.

„Nagymértékben támogatja mindezt, hogy egyetemünk kiemelkedő számban rendelkezik olyan projektekkel, amelyek magas hozzáadott érték előállítását segítik elő. Intézményünk emellett arra törekszik, hogy kiváló hallgatóink ne csak doktori fokozatot szerezzenek, hanem területükön a nemzetközi tudományos közösség részeivé is váljanak. Ennek érdekében doktori programjainkban széles körű mobilitási és nemzetközi együttműködési lehetőségeket biztosítunk, amelyek segítik a bekapcsolódást a globális tudományos és innovációs folyamatokba” 

– húzta alá a rektor. Megjegyezte: a doktoranduszok lehetőséget kapnak arra, hogy kutatásaikkal a világ aktuális problémáinak megoldását szolgálják. A PhD-fokozat megszerzése így nemcsak a tudományos pályát segíti, hanem az iparban, a közigazgatásban és a vállalati szektorban is versenyképes tudást nyújt.


A doktori iskolák idén szeptembertől induló évfolyamába május 15. és június 15. között lehet jelentkezni. Részletes információk itt érhetők el: https://phd.sze.hu/felveteli-informaciok.

Doktori fokozatot szerzettek eskütétele a Széchenyi István Egyetemen – az intézményben a tudományos munka egyik alappillérét a doktori iskolák jelentik. (Fotó: Adorján András)
Doktori fokozatot szerzettek eskütétele a Széchenyi István Egyetemen – az intézményben a tudományos munka egyik alappillérét a doktori iskolák jelentik. (Fotó: Adorján András)


bottom of page