• Szerző képeSZE News

Prof. dr. Palkovics László lemondott a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöki pozíciójáról

Prof. dr. Palkovics László 2024. október 1-jén lemondott a Széchenyi István Egyetemet  fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról, valamint kuratóriumi tagságáról. Elnöki feladatait az alapítvány működésének zavartalansága érdekében a soron következő, október végére tervezett tisztújító kuratóriumi ülésig ellátja. Döntésének indoka, hogy ezen gesztusával – a felsőoktatási modellváltást irányító volt miniszterként – segítse a magyar kormány sikeres tárgyalásait az Európai Unióval a modellváltó egyetemeket sújtó szankciók megszüntetése érdekében. Prof. dr. Palkovics László kijelentette: továbbra is segíteni kívánja a Széchenyi István Egyetem fejlődését.