A Széchenyi István Egyetem 50, nappali képzésen tanuló elsőévese nyerte el az intézmény Gólya ösztöndíját: a nyertesek tíz hónapon keresztül havi százezer – azaz összesen egymillió – forint támogatásban részesülnek. A 17 vármegye kedvezményezett járásaiból és településeiről érkezett fiatalok okleveleiket ünnepségen vehették át.
Csaknem ötezer hallgató kezdte meg tanulmányait idén szeptemberben a Széchenyi István Egyetemen, ahol jelentős segítséget kapnak ahhoz, hogy sikerrel vegyék az akadályokat.
Az intézmény döntése értelmében idén is 50 olyan elsőéves részesül tíz hónapon át havi százezer forintos, már harmadik éve meghirdetett Gólya ösztöndíjban, aki a vonatkozó kormányrendelet értelmében kedvezményezettnek minősülő járásból vagy átmenetileg kedvezményezett településről érkezett, valamint középiskolai tanulmányi és versenyeredményeivel kiérdemelte azt.
Az átadóünnepségen Pósánné Rácz Annamária felsőoktatásért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a nyertesek már továbbtanulásuk előtt sok mindent letettek az asztalra, amivel rászolgáltak a támogatásra.
„Nagyon jó döntést hoztak akkor, amikor a Széchenyi István Egyetemet választották. Azt kívánom, találják meg itt azt a területet, ami életük pályája lesz”
– biztatta a jelenlévőket.
Dr. Kovács Zsolt, az egyetem általános és oktatási elnökhelyettese kifejtette: az intézmény célja, hogy felkarolja a tehetségeket, akikből így felkészült szakemberek, kutatók válhatnak. „Ennek érdekében biztosítunk széles körű ösztöndíjrendszert a hallgatók számára – tette hozzá.
– Emellett számtalan lehetőséget kínálunk a kiteljesedésre: a nálunk tanulók projektmunkákban, kutatásokban, a világelitbe tartozó hallgatói csapatokban vehetnek részt, de a sportban vagy a művészetekben is megtalálhatják a hozzájuk leginkább illő karrierutat. Ebben számíthatnak munkatársaink és a felsőbb évesek támogatására is.”
A Széchenyi István Egyetem országos vonzerejét jelzi, hogy a gólya ösztöndíjasok összesen 17 vármegyéből érkeztek, a legtöbben Veszprémből (tízen), Bács-Kiskunból (öten), Békésből, Nógrádból, Somogyból, Vasból és Zalából (négyen-négyen), valamint Csongrád-Csanádból (hárman).
A nyertesek az eseményen kifejtették: az elmúlt néhány hónap igazolta számukra, hogy helyesen döntöttek, amikor az intézmény mellett tették le a voksukat. A Bács-Kiskun vármegyei Horváth Sztella jogász szakra jár. „Azért jöttem Győrbe, mert az ismerősöktől nagyon jókat hallottam az itteni képzésről” – jegyezte meg. Szaktársa, a kaposvári Fitos Kristóf azt hangsúlyozta, hogy
a győri jogi kar Jogtudatosan felvételi előkészítő rendezvénysorozata gondolkodtatta el, hogy „ha ez ennyire jó, akkor megéri idejönni”.
Az egyik szombathelyi gimnáziumban érettségizett Molnár Stella a személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási alapképzést kezdte meg szeptemberben. „Sok ismerősöm, rokonom járt vagy jár ide, és mindenki pozitívan nyilatkozott az egyetemről, ami meggyőző volt” – fogalmazott.
A karcagi Varga Kata építészmérnöknek tanul. „A nyílt napon döntöttem el, hogy ide szeretnék jönni, mert ez az egyetem tűnt a legfejlettebbnek a többivel összehasonlítva” – emelte ki.
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárt Máté a járműmérnök szakra nyert felvételt.
„Ezen a területen a győri a leginnovatívabb, leggyakorlatorientáltabb képzés, ami nagy szerepet játszott a választásomban. Ráadásul a jövőben szeretnék a környező nagy autóipari cégek valamelyikénél elhelyezkedni”
– mondta.
A csongrád-csanádi Móra Norbert szintén rendkívül tudatosan döntött a Széchenyi-egyetem mellett. Ő gépészmérnöknek tanul, és az egyetem Arrabona Racing Team Formula Student hallgatói versenycsapatáról a sajtóban olvasott hír hatására jött Győrbe – az elsőéves gépészmérnök-hallgató ma már csapattag.
Ötven elsőéves hallgató nyerte el a Széchenyi István Egyetem Gólya ösztöndíját. (Fotók: Adorján András)