top of page
Hancz Gábor–Papp Zsolt

Az év társasági eseménye: a Széchenyi István Egyetem legjobbjait ismerték el az Egyetemi Díjátadó Gála és Médiabálon

Az Egyetemi Díjátadó Gála és Médiabálon, a térség társasági életének legrangosabb eseményén adták át a Széchenyi István Egyetem kiemelkedő oktatóinak, hallgatóinak és alumnijainak járó elismeréseket, valamint az Egyetemi Innovációs Kiválósági Díjat. A január 18-i rendezvényre megtelt bálozókkal a Győr Városi Egyetemi Csarnok.

A film forog tovább – ez volt a mottója az idei Egyetemi Díjátadó Gálának és Médiabálnak, amely a báli szezon csúcspontjaként évről évre felejthetetlen szórakozást nyújt a résztvevőknek. A tematika a zene és a látványos vizuális megoldások mellett a megnyitóban elhangzottakban is visszaköszönt, hiszen Káel Csaba filmügyi kormánybiztos beszédében a mozgókép, a filmgyártás és a kreatívipar meghatározó szerepére hívta fel a figyelmet.


Dr. Filep Bálint, a házigazda Széchenyi István Egyetem elnöke köszöntőjében arról beszélt, hogy intézmény mára a világ egyetemeinek legjobb öt százalékába tartozik, nyolc globális felsőoktatási rangsoron szerepel előkelő helyeken. „14 ezer magyarországi mellett ezer külföldi hallgatónk közel 80 országból érkezett, és több mint 100 vállalkozásban, iparjogvédelmi oltalomban vannak érdekeltségeink hallgatóinkon, oktatóinkon, kollégáinkon keresztül” – sorolta. Hozzátette, az egyetem legfontosabb küldetése a társadalom és a gazdaság szolgálata, s ennek érdekében a vállalatokkal közösen technológiai megoldásokat fejleszt, valamint olyan fiatalokat képez, akik sikeressé és boldoggá válhatnak életükben. Kiemelte: a teremben körültekintve büszkeséget jelent számára, hogy a Széchenyi-egyetemnek milyen kiváló partnerei, sőt barátai vannak nemzetközi, országos és helyi társadalmi-gazdasági területekről.


Pintér-Péntek Imre, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke kijelentette: a tudásalapú gazdaság nem működhet a kamara, a vállalkozások és az egyetemek együttműködése nélkül.

Káel Csaba filmügyi kormánybiztos, Pintér-Péntek Imre, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és dr. Filep Bálint, a házigazda Széchenyi István Egyetem elnöke nyitotta meg a rangos rendezvényt. (Fotó: Adorján András)

A rendezvényen az Év hallgatója 2024 díjat Szentendrei Dániel, a Széchenyi István Egyetem angol nyelvű járműmérnöki mesterszakának hallgatója vehette át, aki kiemelkedő tanulmányi eredményei mellett első helyezést és különdíjat ért el az intézmény Tudományos Diákköri Konferenciáján. A több rangos ösztöndíjat is elnyert fiatal a SZEngine hallgatói motorfejlesztő csapatban is fontos szerepet vállal. Tudományos publikációi rangos folyóiratokban jelentek meg. Az elmúlt félévben Pannónia hallgató ösztöndíjjal volt Németországban, az Ingolstadti Műszaki Egyetemen.

Az Év hallgatója 2024 díj nyertese Szentendrei Dániel lett. Az elismerést dr. Fekete Dávidtól, a Mathias Corvinus Collegium győri központjának regionális képviselet-vezetőjétől, dr. Kovács Zsolttól, az Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettesétől, dr. Lukács Esztertől, az intézmény nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettesétől, valamint prof. dr. Friedler Ferenc tudományos elnökhelyettestől, rektortól vehette át. (Fotó: Adorján András)

Az Év oktatója 2024 díjat dr. Kelemen Roland, a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Modern Technológiák és Kiberbiztonság Joga Tanszékének vezetője kapta. Az egyetemi docens több rangos tudományos ösztöndíj nyertese, kutatóként elért eredményei mellett a tehetséggondozásban végzett mentori munkája is kiemelkedő. Kimagasló számú tanulmánnyal és forrásközléssel gazdagította a hazai jogtörténetírás, a katonai és védelmi igazgatási jogterület, valamint a kibervédelem szakirodalmát. Kezdeményezésére és vezetésével a kar Magyarországon egyedülálló kiberbiztonsági jogi képzéseket indított.

Az Év oktatója 2024 díjjal dr. Kelemen Rolandot tüntették ki. (Fotó: Adorján András)

Az Év nemzetközi hallgatója 2024 díjban Nurullah Bektas, az intézmény Multidiszciplináris Műszaki Tudományok Doktori Iskolájának Stipendium Hungaricum ösztöndíjas, török doktorandusza részesült, aki az Építőmérnöki és Geotechnikai Tanszéken nemzetközi hallgatókat mentorál és tanít. Több nemzetközi szakmai szervezet aktív tagja, számos rangos tudományos publikáció szerzője.

Az Év nemzetközi hallgatója 2024 díjat a török Nurullah Bektas kapta. (Fotó: Adorján András)

Az Év nemzetközi oktatója 2024 díjat dr. Kazinczy Eszternek, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar adjunktusának ítélték oda, aki példaértékű tudományos tevékenységével erősíti az intézmény akadémiai reputációját a hazai és a nemzetközi színtéren. Munkájával jelentősen hozzájárul a pénzügyi szektor kutatásának nemzetközi diskurzusához. Magas színvonalon oktatja több angol nyelvű szakon a gazdasági pályára készülő magyar és nemzetközi hallgatókat, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakon pedig szakmentori tevékenységet is folytat.

Az Év nemzetközi oktatója 2024 díjat dr. Kazinczy Eszternek ítélték oda. (Fotó: Adorján András)

Az Év alumnija 2024-ben Pausits Valér lett, aki a Széchenyi-egyetemen szerezte gépészmérnöki diplomáját, majd elvégezte a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar „executive MBA menedzser” képzését. A ma már általa vezetett, acéltermékeket gyártó, 200 munkatársat foglalkoztató Verarbeiten Pausits Kft. kiemelkedő példa a sikeres generációváltásra, a dinamikus fejlődésre, a fejlesztésekre, valamint nemzetközi akvizíciók és innovációk megvalósítására.

Az Év alumnija 2024 díjat Pausits Valér vette át. (Fotó: Adorján András)

Guo Shaofeng, az intézmény járműmérnök alapszakon és ellátásilánc-menedzsment mesterszakon végzett korábbi kínai hallgatója az Év nemzetközi alumni hallgatója 2024 díjat vehette át az eseményen. A szakember az elektromosjármű-gyártás egyik meghatározó vállalata, a BYD műszaki és folyamatmérnökeként jelentős szerepet játszott több mint 60 elektromos busz tervezésében és gyártásában Magyarországon, amelyek közül 13 Győrben üzemel, elősegítve a zöldközlekedés fejlődését. Ezt a díjat kapta Amandeep Singh az egyetem járműmérnöki mesterképzését Stipendium Hungaricum ösztöndíjjal, kimagasló tanulmányi eredménnyel elvégzett korábbi indiai hallgatója is. Mesterképzése alatt gyakornokként dolgozott az Audi Hungariánál, ahol elméleti ismereteit a gyakorlatban is alkalmazta, különösen a modellalapú rendszertervezés területén. Diplomaszerzését követően fejlesztőmérnökként kezdte meg karrierjét a vállalatnál. A két díjazott szakmai tevékenységük mellett a közösségépítésben is kiemelkedő szerepet vállalt.

Az Év nemzetközi alumnija 2024 díjat ketten kapták meg: a kínai Guo Shaofeng és az indiai Amandeep Singh. (Fotók: Adorján András)

Az intézmény Egyetemi Innovációs Kiválóság díjat adományozott a SZEnergy Team részére az energiahatékony technológiák fejlesztése és alkalmazása terén elért eredményeiért, valamint a fenntartható mobilitást szolgáló magas színvonalú tevékenységéért. A Széchenyi István Egyetem 2007-ben megalakult hallgatói versenycsapata 2022-ben, 2023-ban és 2024-ben egyaránt világcsúccsal győzött Európa legjelentősebb energiahatékonysági versenyén, a Shell Eco-marathonon, a kontinens legnevesebb műszaki egyetemeit megelőzve. A világrekordot jelenleg is ők tartják azzal, hogy járművük mindössze 1 kilowattóra energiával 309 kilométer megtételére képes. A SZEnergy Team élen jár az önvezető rendszerek fejlesztésében is, amit az ebben a versenyszámban az elmúlt évben elért első helyezése igazol.

Az Egyetemi Innovációs Kiválóság díjat a Széchenyi István Egyetem világcsúcstartó hallgatói csapata, a SZEnergy TEAM érdemelte ki. Az elismerést Für Balázs csapatvezető vette át. (Fotó: Adorján András)

Az eseményen az Év médiaszemélyisége díjat Stohl András színművész, televíziós és rádiós műsorvezető vehette át.

Stohl András színművész, televíziós és rádiós műsorvezető büszkén mondta: nagyon örül a megítélt díjnak. (Fotó: Adorján András)

A fergeteges hangulatú estén olyan előadók léptek fel, mint a gordonka- és hegedűművész Jávorkai testvérek, a Győri Balett, a Győri Filharmonikus Zenekar, Szandi, Bakonyi Marcell és Nagy Zsófia operaénekesek, Puskás Peti, Kovács Áron, DJ Kényelmes, a 64U, a Hoppáré zenekar és Janklovics Péter humorista. Az est házigazdái Lékai-Kiss Ramóna és Gönczi Gábor ismert televíziós személyiségek voltak. Az eseményen olyan neves vendégek is részt vettek, mint Partha Satpathy, India magyarországi nagykövete, dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, Kiss Ádám, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Magdalena Marzec, a Times Higher Education (THE) regionális igazgatója, Yemi Adeshiyan, a THE „globális események” igazgatója, valamint Ördög Nóra televíziós műsorvezető, aki férjével, Nánási Pál fotóművésszel érkezett. 


Ilyen volt a 2025-ös Egyetemi Díjátadó Gála és Médiabál. (Fotók: Adorján András)

bottom of page