top of page

Kulturális mediáció MA

Bölcsészettudományi

Mesterképzés

Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar

A képzésről

A Kulturális Mediáció MA szakunk 2011/2012. 2. félévtől indult levelező tagozaton. A szak térségi vonzása jelentős. A kurzusokon felkészült, tapasztalt és lelkiismeretes kollégák oktatnak. A terepre kihelyezett kultúrakutató szemináriumok, csoportos tanulmányutak kedveltek. Mesterszakunk jól működik, a hallgatóink sikeresek (TDK; pályázatok, publikációk). Hallgatóink kutatási tapasztalatokat szerezhetnek, hazai és külföldi terepmunkán, tudományos diákköri, szakkollégiumi munkában vehetnek részt. A képzés gyakorlatorientált, így számos intézmény életébe és munkájába betekintést nyernek. Ösztöndíjra, illetve továbbtanulásra (Doktori képzés) is van lehetőségük.

Képzés helyszíne

Győr

Félévek száma

4

Képzés nyelve

Magyar

A szakmáról

A kulturális mediáció MA szak professzionális kultúraközvetítő szakembereket képez. Az oklevélben megnevezett szakképzettség: okleveles kulturális mediátor, Cultural Mediator.

Hallgatóink megtanulják a kultúraközvetítés módjait, felismerik a kulturális- és művészeti értékeket, tudást szereznek ezek menedzselésére. Képesek társadalmi csoportok közötti közvetítésre, érdekképviseletre. Közművelődés minden intézményében, szervezetében megállják a helyüket, tevékenyen részt vesznek nemzeti és európai értékeink megőrzésében. Tanulmányaik során sok kulturális élménnyel, kutatási tapasztalatokkal – hazai és külföldi terepmunka, kulturális programokban való részvétel – is gazdagodnak.

Elhelyezkedés

A mesterszakunk piacképes diplomát biztosít. Mivel közművelődési szakember hiány van, a szakunkon végzett hallgatók el tudnak helyezkedni magyar és nemzetközi kultúra és kultúraközvetítés, különösen a közművelődés (állami, piaci és nonprofit) intézményeiben. Emellett a hagyományos és új típusú civil társadalmi kezdeményezésekben, kisebbségi esélyegyenlőségi, érdekartikulációs, érdekérvényesítési és érdekvédelmi szervezetekben. Lehetőségük van helyi, regionális, nemzeti és globális szintű társadalomfejlesztési programokban való részvételre. Volt hallgatóink többsége közművelődésben, vagy nonprofit szervezetnél dolgozik.

bottom of page