Közösségi és civil tanulmányok MA

Mesterképzés

Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar

A képzésről

A szak célja olyan reflektív és konstruktív szakemberek képzése, akik képesek a helyi közösségek és/vagy a civil, nonprofit szervezetek fejlesztéséhez és fejlődéséhez hozzájáruló komplex tevékenység folytatására.

A szak két területet ötvöz, a képzés fókuszában

egyrészt a közösségi munka, közösségfejlesztés, közösségi beavatkozás,
másrészt a civil társadalom, civil/nonprofit szervezetek működése, működtetése, illetve a társadalmi aktivitás/részvétel áll.
A képzés során partnerségi alapon működő oktatást valósítunk meg, odafigyelünk a szakra járó hallgatók igényeire, hozott tapasztalataikra építkezünk, észrevételeiket, visszajelzéseiket figyelembe vesszük a képzés alakítása során.

Képzés helyszíne

Győr

Félévek száma

Képzés nyelve

Magyar

A szakmáról

A szak keretében olyan szakemberek képzése valósul meg, akik okleveles közösségi és civil fejlesztő szakemberként a közösségi munka és a civil élet területein fogják tevékenységüket folytatni.

A szakra széles körből várjuk a jelentkezéseket, nemcsak a társadalomtudományok területéről. Elsődlegesen olyan hallgatóknak ajánljuk képzésünket, akik

érdeklődnek a társadalom, illetve különböző közösségek működése iránt,
nyitottak a különböző társadalmi problémákra,
szeretnék segíteni e problémák hatékonyabb kezelését és megoldását az érintett emberek aktivitásának növelésével, helyi közösségek fejlesztésével,
és hisznek abban, hogy mindig van lehetőség a változásra, változtatásra, fejlődésre.

Elhelyezkedés

A szakon végzett hallgatók mind alkalmazotti státusz, mind vezetői pozíciók betöltésére alkalmassá válnak.

Elhelyezkedési lehetőségek széles spektrumon mozognak: a lehetséges munkaadók sorában elsősorban a köz-, illetve a civil/nonprofit szférában működő szervezeteket, munkáltatókat találjuk, mint pl.

önkormányzatokat,
civil szervezeteket (egyesületeket, alapítványokat),
nonprofit vállalkozásokat, szociális szövetkezeteket,
jóléti-szociális ellátásokat nyújtó intézményeket,
közművelődési intézményeket,
forráselosztással, pályázatokkal foglalkozó hazai és nemzetközi szervezeteket.
A szakon végzett hallgatóknak lehetőségük van tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására is.