top of page

865 találat

  • Új utakon a SZEngine: autót épít és önállóan indul a Formula Studentben a Széchenyi István Egyetem csapata

    szólt a hosszú éveken át gyümölcsöző szimbiózis az Arrabona Racing Teammel, amely együttműködést az utóbbi Az utóbbihoz viszont rendelkezésre áll a szükséges technikai felszereltség, és az anyagbeszerzés is könnyedén

  • Ismét Európa 400 legjobbja között a Széchenyi István Egyetem a QS rangsorában

    (QS) nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet friss európai rangsorában, így továbbra is Európa 400 Magyarország hatodik legjobbjaként az idén a 399. pozíciót foglalja el, megőrizve helyét a kontinens legjobb 400

  • Alumni Talk podcast: új utakon jár a Széchenyi-egyetem a mérnökképzésben

    Megjelent az Alumni Talk podcast legfrissebb adása, amelyben a műszaki tudományok területén élen járó Széchenyi István Egyetem modern tehetséggondozási módszereiről beszélgetünk. A nemrégiben megtartott Lányok Napja kapcsán az is szóba kerül, hogy a mérnöki pálya korántsem csak a férfiakat várja, ez a karrier a hölgyek számára is egyre inkább vonzó. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar és a mérnökképzés múltjáról, jelenéről és jövőjéről dr. Feszty Dániel tanszékvezető egyetemi tanárral és Pokker Ivett logisztikai mérnök alumnival beszélgetünk. Az epizód hallgatói jobban megismerhetik a Széchenyi István Egyetem Audi Hungária Járműmérnöki Karát, amely országos és nemzetközi szinten is versenyképes és értékes diplomát kínál. A hallgatók számára a világ egyik vezető autógyártója, az Audi Hungaria Zrt. és a Széchenyi István Egyetem szoros együttműködése garantálja, hogy a képzések erősen kötődnek az ipar valós szükségleteihez. „A klasszikus oktatás önmagában már nem elég alternatíva a fiatalok számára. Az egyetem ezt felismerve hallgatói versenycsapatok működését támogatja, ezekből a szellemi műhelyekből pedig olyan gyakorlati tapasztalatokkal és mérnöki tudással felvértezett innovátorok kerülnek ki, akikre a világkiállításokon is felfigyelnek. A Széchenyin felismertük, hogy a projektalapú oktatás mellett ez a legjobb módja a tehetséggondozásnak” – fejtette ki az epizódban dr. Feszty Dániel. A kar tanszékvezető egyetemi tanára hozzátette: látható, hogy az így képzett tehetségek a legjobbaknak számítanak a munkaerőpiacon. A kanadai Carleton Egyetemen is oktató Feszty Dániel az epizódban többek között még arról is beszélt, hogyan segíti közvetlenül a széchenyis hallgatókat a világ egyik legnagyobb motorgyártójával kötött szoros partnerség és az interkulturális, mégis családias környezet, amivel a győri egyetemen részük lehet. Pokker Ivett, a Széchenyi-egyetem logisztikai mérnök alumnija pedig arról beszélt az epizódban, hogy a kontinensen egyedülálló Csomagolás és Környezetállósági Vizsgálólaboratóriumban eltöltött szakmai gyakorlat és az alma materben köttetett barátságok milyen hatással voltak karrierjére. A fiatal mérnöknő felhívta a figyelmet arra is, hogy a női szemléletnek helye van a szakmában. Mint mondta, egy percre sem bánta meg, hogy ezt a pályát választotta, s boldog, amikor látja, milyen természetességgel fogadják a hölgyeket a többségében még ma is férfiakból álló kollégái. Tudta? Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karon, illetve Győrben világviszonylatban is kimagasló színvonalú járműipari kutatásokat jegyeznek, a hallgatók számára vonzerőt jelent, hogy az autonóm járművekkel, elektromos járműhajtással kapcsolatos győri kutatások és fejlesztések már a ZalaZONE autóipari tesztpályán is kipróbálhatók.

  • Széchenyi-egyetem: eufórikus hangulatban zárta a nyarat a Gólyahét

    Bár hétfőn délben a Széchenyi István Egyetemen is „becsengettek” a hallgatóknak, a Gólyahét hangulata még élénken él mindenki emlékezetében. Visszatekintő cikkünkben felidézzük az esemény esszenciális pillanatait, valamint néhány részvevő gólyát kérdezünk arról, hogy érezték magukat a programok során. Múlt heti írásunkban igyekeztünk bepillantást engedni a Széchenyi István Egyetemen zajló Gólyahét rendezvény kulisszái mögé. Ezúttal arra teszünk kísérletet, hogy néhány élménybeszámoló segítségével körbejárjuk, hogyan élte meg belülről a tábor kavalkádját a leginkább érintett csoport, azaz a gólyák. „Nagyon jól éreztem magam, sok színes élménnyel gazdagodtam. Jól működött a csapatunk, sőt, a többi csapat tagjai közül is sokakat megismertem. Persze, kicsit ki kell jönni a komfortzónából, de ha valaki nyitott, olyan kapcsolatokra tehet szert, amire más alkalommal nem nyílik lehetőség” – nyilatkozta portálunknak Kovács Kitti, elsőéves műszaki menedzser szakos hallgató, aki szerint a Gólyahéten elhangzott információk megnyugtatták őt és társait, eloszlatva tanácstalanságukat. „Rengeteget segítettek nekünk a felsőbb évesek előadásai. Úgy jöttem ide, hogy tele voltam bizonytalansággal, de minden kérdésemre választ kaptam. Azért is érdemes részt venni a Gólyahéten, mert az ember jóval felkészültebben vághat neki a hétköznapoknak, és ha problémája akad, tudja, kihez fordulhat” – vélte a győri származású fiatal lány, aki hosszú távon is a kisalföldi megyeszékhelyen tervezi jövőjét, ezért is választotta a Széchenyi István Egyetemet tanulmányai helyszínéül. Balaskó Boglárka számára is döntő szempont volt a földrajzi közelség a felvételi jelentkezéskor. „Több lehetőségem is volt, de úgy hallottam, Győrben családiasabb a környezet és az oktatók is közvetlenebbek. Már a nyitott kapuk napja magával ragadott. Gyönyörű a campus, egyszerre természetközeli, mégis modern. A kollégium egy kőhajításnyira van csak a főépülettől. Nem is dilemmáztam sokat, hova adom be a jelentkezésem” – felelte határozottan kérdésünkre a Sopronból érkezett leendő védőnő. „Az is tetszett, hogy a csapatunkban mindenféle szakról megismerhettem hallgatókat, a szakfejtágítás során pedig a szaktársaimmal is találkozhattam” – fogalmazott. A Gólyahét kapcsán megjegyezte, a rendezvény zenei világa nem feltétlenül találkozott az ő ízlésével, ám ezt cseppet sem bánta. „A tábor hangulata mindenért kárpótolt és mindent felülírt. Valamennyi csapattárs és szervező gondoskodó volt, sosem hagytak magamra, érdeklődtek a hogylétem felől. Pozitívnak tartom, hogy nem maradtam egy pillanatra sem egyedül, mindig figyelt rám valaki” – értékelt. Volt, aki számára a Gólyahétről terjedő beszámolók hozták meg a kedvet a rendezvényhez. A gépészmérnöki képzést kezdő Kratancsik Dávid úgy hallotta, a Gólyahét hatalmas buli, emiatt szóba sem jöhetett, hogy ne ezzel indítsa széchenyis karrierjét. „Csak jókat hallottam az eseményről. Bátyám is ide járt, szóval tisztában voltam azzal, mire számíthatok. Minden maradéktalanul be is jött, azaz jófejek voltak a csapattársak, imádni való a társaság, a menü is szuper. Mindenki hozta a szintet, a szervezők is szívüket-lelküket beletették. Nagyon élveztem az egészet” – jegyezte meg huncut mosollyal a szája szélén. Mint azt korábban megírtuk, a Gólyahéten a nemzetközi hallgatók csapata is aktívan részt vett – olyannyira, hogy még a hagyományos záróvetélkedőn is szerepeltek. A társaság egyik oszlopos tagja volt a Stipendium Hungaricum ösztöndíjat elnyert Diovane Mateus Luz infrastruktúra-építőmérnök mesterszakos hallgató, akit a gólyahetes élményein túl arról is faggattunk, brazil fiatalként hogyan érzi magát Magyarországon. „Nálunk, Brazíliában nem volt ehhez hasonló tábor, ezért az egész rendezvény abszolút újdonság volt számomra. Ennek ellenére rögtön megtetszett, és rögtön azt éreztem, igen, megérkeztem, ez az én világom” – mesélte, hozzátéve azt is, a négy nap némileg megviselte, de kellemes fáradtság lett úrrá rajta a programok után. „Sosem vettem részt még ennyire sokszínű közösségben. A világ minden tájáról megismertem embereket Kínától kezdve Indián át Marokkóig. Még csak pár napja vagyok Győrben, de az első benyomások alapján elmondhatom, remekül indult a győri tartózkodásom” – szögezte le sommásan. Mint a fentiekből látható, a tábor főszereplői nagyon elégedettek voltak a Gólyahéttel, különösen elmondható ez a rendezvény dramaturgiai csúcspontjának számító záróvetélkedőről, ami idén extrán emlékezetesre sikeredett. Megismételhetetlen élmény, ahogy közel ezer gólya, senior és szervező extázisban tombolt a Kollégiumi Stúdió jóvoltából hangosított P1 parkolólemez belsejében. A finálé és a teljes négy nap hangulatának felidézése gyanánt két galériával búcsúzunk az idei Gólyahéttől. Folytatás a szerdai szemeszternyitón várható. Galéria a Gólyahét nappali programjairól. (Fotók: Horváth Márton – Májer Csaba József) A Bridge Hallgatói és Oktatói Klub tárt kapukkal várta a bulizni vágyó gólyákat. (Fotók: Horváth Márton – Májer Csaba József) A nemzetközi hallgatók csapata is részt vett a Gólyahét fináléjában. (Fotók: Horváth Márton – Májer Csaba József)

  • Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia: közel 400 hallgató mutatta be kutatását és zenei produkcióját a Széchenyi István Egyetemen

    napokban megrendezett tavaszi Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáján és Tehetségnapján közel 400 valamint a Tehetségtanács elnöke elmondta: a konferencia sikerességét mutatja, hogy 47 szekcióban közel 400 még ők is ott ültek a TDK-zók között, és azóta az általuk megálmodott innováció rövid idő alatt nagy utat

  • Gondoskodáspolitika: együttműködik a Széchenyi István Egyetem és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet

    A Széchenyi István Egyetem és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet együttműködési megállapodást Ehhez a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet nyújt majd szakmai támogatást egy, az intézmények Mint mondta, jelentős az igény az idősellátásra, ezért a Zrínyi utcai területen mintegy 140-150 fős idősotthon Tóth Tibor, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet főigazgatója kifejtette, az elmúlt évek Ezzel válhat majd teljessé az ágazat utánpótlásképzésének megújítása” – fogalmazott.

  • Élményekkel teli nyarat tölthettek a gyerekek a Széchenyi István Egyetem táboraiban

    Családbarát munkahely címet idén áprilisban ismét elnyerő Széchenyi István Egyetem ezúttal is az egész nyarat A szakember kiemelte, a nyarat a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi

  • Ablonczyné dr. Mihályka Lívia utat mutat a Széchenyi István Egyetem tehetségeinek

    Mindig sokat gondolkodtam azon, hogyan lehet a tehetségeknek utat mutatni. Széchenyi István Egyetem professzora. – Folyamatosan gondolkodtam azon, hogyan lehet a tehetségeknek utat Utóbbi minőségében oktatói-kutatói munkája mellett azért dolgozik, hogy az egyetem társadalmi felelősségvállalása

  • Az országban elsőként indított harc- és páncélozott jármű szakmérnök képzést a Széchenyi-egyetem

    kibervédelemig számos területen szereznek korszerű ismereteket azok, akik elvégzik a Széchenyi István Egyetem harc honvédség tiszti állománya számára, akik hosszú távon képesek kiszolgálni, támogatni és irányítani a harci A mérnöki végzettségű hallgatók a képzés végén harc- és páncélozott jármű szakmérnök, míg az azzal nem rendelkezők harc- és páncélozott gépjármű szakember végzettséget szereznek. , https://felveteli.sze.hu/harc-es-pancelozott-jarmu-szakember-.

  • Európa legjobb 400 egyeteme közé került a Széchenyi István Egyetem a QS ranglistáján

    A top 400 között szerepel a Széchenyi István Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási „Hatalmas utat tettünk meg az elmúlt években, mely a teljesítményt mérő nemzetközi rangsorokban elért

  • Drónok harca a Széchenyi István Egyetemen: látványos küzdelmeket ígér a győri világkupaverseny

    Árvai-Füleki Judit, az Edutus Egyetem vezérigazgatója utalt a Széchenyi István Egyetemmel kialakított

  • A Széchenyi István Egyetem csapata nyerte meg a lengyelországi jégkorongtornát

    A második találkozón a szlovákiai Philosophers Nitra volt az ellenfél, amellyel az előző szezonban kiélezett

  • A világ több mint 40 országába utazhatnak a Pannónia ösztöndíj révén a Széchenyi István Egyetem hallgatói

    „Elsősorban azért utaztam ki, hogy fejlesszem az angol nyelvtudásomat. nemzetközi hallgatókkal közösen olyan interaktív programokat is szerveztünk, mint a MobiliTEA és a Me Hosszú távú mobilitás esetén havi 350–400 ezer forint, míg rövid távúnál napi 5–35 ezer forint kapható Ennek segítségével utazik március 17-én öt napra Csehországba csaknem 30, technológiai tervezés és gépészeti

  • Elhunyt Varga Etelka, a győri jogászképzés adminisztrációs hátterének kiépítője

    Megrendülten tudatjuk, hogy életének 74. évében elhunyt Varga Etelka, a Széchenyi István Egyetem Deák Varga Etelka óvoda pedagógusi diplomával 1976 nyarán lett az akkori Közlekedési és Távközlési Műszaki A sikeres munka, az eredményes évek után 1995 nyarán a győri jogászképzés szervezetének vezetői keresték meg Varga Etelkát az új feladattal. találkozók megszólalói akkor és utólag is értékes támogatásként minősítették. 2005-ben – elérve az akkori

  • Hídépítés kultúrákkal és szívvel – a Széchenyi István Egyetem hallgatói példát mutatnak elfogadásból

    Az ENSZ „Békében együttélés”  nemzetközi napjára fókuszálva rendezte meg a „Me, My Country & My Journey A Széchenyi István Egyetem ennek apropóján rendezte meg a „ Me, My Country & My Journey ” kulturális tanzániai Beatrice Ignas, az azerbajdzsáni Aytaj Bayramli, a pakisztáni Abishae Noel, az iraki Mustafa Neama

Keresés

bottom of page