Egy nyolc ország szakembereiből álló nemzetközi kutatócsoport tagjaiként utaztak a Széchenyi István Egyetem oktatói – dr. Remsei Sándor, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar dékánja vezetésével dr. Bánhidi Miklós docens, dr. Makkos Anikó docens és Szalóki Richárd mestertanár – a Thai-öböl partján fekvő Nong Bua városba, hogy az óceánparti környezet és a turizmusra épülő település fenntarthatósági indikátorait vizsgálják gazdasági, környezeti megközelítésben. A programban kvalitatív és kvantitatív módszereket is alkalmaztak, melynek eredményeit a közeljövőben egy nemzetközi tanulmánykötetben kívánják összefoglalni.
A vizsgálat első eredményei egyértelműen igazolják azokat a globálisan is érezhető problémákat, hogy a klímaváltozás miként befolyásolja a településen a helyi halászat sikerét, a mezőgazdasági termelés visszaesését, a turizmus forgalomnövekedéséből származó környezetterhelés emelkedését. Pozitív példaként említhető azonban az ott átélt közösségi összefogás, a biogazdálkodási projektek számának növekedése, valamint a környezetvédelmi és oktatási kampányok beindításának hatásai.
Az oktatók az egyhetes program végén a Thaiföldi Nemzeti Sportegyetemen bangkoki campusán szervezett nemzetközi konferencián adtak elő sikerrel, és együttműködési megállapodást írtak alá a kutatás folytatásához. Következő lépésként a cél az, hogy a kutatók Győrben is végezzék el méréseiket, és adjanak elő az októberben sorra kerülő Kautz konferencián.