top of page

Széchenyi István Egyetem: fenntarthatósági kihívásokra keresnek választ a hallgatók az Audi Development Campen

  • Szerző képe: Sepovics Rita
    Sepovics Rita
  • 13 perccel ezelőtt
  • 2 perc olvasás

Világszerte 17 ország hallgatóit vonzotta idén a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria közös nyári képzése, az Audi Development Camp, amely ezúttal a fenntarthatóság és az innováció metszéspontjában kínál valós ipari kihívásokat a fiatal tehetségeknek. Az ötödik alkalommal megrendezett tábor fókuszában a győri Audi-gyár vízgazdálkodásának ESG-alapú vizsgálata áll.


Ismét nemzetközi hallgatók érkeztek a Széchenyi István Egyetemre, hogy részt vegyenek az Audi Development Camp programban, amelyet július 7. és 14. között rendeznek meg. A jelentkezők közül 31-en nyertek felvételt a többfordulós kiválasztási eljárást követően. Ők 17 ország összesen 20 egyetemét képviselik, köztük a kínai Chongqing Egyetemet, az olaszországi Emilia Romagna Járműipari Egyetemet vagy az amerikai Quinnipiac Egyetemet.

A tábor idei tematikája az Audi Hungaria vízgazdálkodásának ESG (azaz környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) alapú elemzése. A résztvevők csapatokban, a kreatív problémamegoldást középpontba helyező tervezői gondolkodásmódot alkalmazva keresnek megoldási javaslatokat a fenntarthatóság, az etikus működés és a környezeti felelősségvállalás kihívásaira.

A program módszertani hátterét a Széchenyi-egyetem Design Tanszékének munkatársa, Palócz Krisztián is erősíti, míg az ESG szakmai oldalát dr. Torma András, az Alkalmazott Fenntarthatóság Tanszék vezetője támogatja.

Az Audi Development Camp résztvevői a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkja előtt. (Fotó: Nagy Gergely)
Az Audi Development Camp résztvevői a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkja előtt. (Fotó: Nagy Gergely)

Az egyetem Győri Innovációs Parkjában tartott ünnepélyes megnyitón dr. Dogossy Gábor professzor, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja beszédében kiemelte, hogy a Széchenyi István Egyetem évek óta elkötelezetten dolgozik azon, hogy a modern technológiai tudást a fenntarthatóság szolgálatába állítsa.

„Ez a tábor különleges lehetőség arra, hogy a résztvevők – mérnöki, szoftverfejlesztési, gazdaságtudományi, fenntarthatósági vagy jogi háttérrel – valós ipari problémán dolgozzanak, együtt gondolkodjanak és tanuljanak, valamint értékes szakmai és emberi kapcsolatokat építsenek”

 – hangsúlyozta.

Dr. Dogossy Gábor professzor, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja (Fotó: Nagy Gergely)
Dr. Dogossy Gábor professzor, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja (Fotó: Nagy Gergely)

Németh Katalin, az Audi Hungaria oktatási-tudományos kooperációért felelős vezetője köszöntőjében széles körű és sokszínű kapcsolatként jellemezte a nagyvállalat Széchenyi-egyetemhez fűződő viszonyát, amelyben a felek együtt fejlődnek.

„Az Audi Development Campnek számos előnye van, ilyen a gyakorlatorientált oktatási forma, a nemzetközi csapatban zajló projektmunka, a kapcsolatépítés és a valós ipari problémákra választ kereső, megoldásfókuszú közös gondolkozás. Látni a jövő kihívásait, és megtalálni a helyes utat másokkal együtt dolgozva: ez a munkaerőpiacon leginkább értékelt tulajdonság”

– fejtette ki.

Németh Katalin, az Audi Hungaria oktatási-tudományos kooperációért felelős vezetője (Fotó: Nagy Gergely)
Németh Katalin, az Audi Hungaria oktatási-tudományos kooperációért felelős vezetője (Fotó: Nagy Gergely)

A hallgatók nemcsak szakmai tapasztalatokkal, hanem élményekkel is gazdagodnak a tábor során. A programot olyan közösségépítő események színesítik, mint a sárkányhajózás, a BBQ vacsora vagy az egyetem Uni‑Elite Sport Clubjának játékos kihívásai.


A résztvevők között van Eduardo Gugliemi, aki az Emilia Romagna Járműipari Egyetemen tanul. Az intézmény mesterképzésében – ahonnan ezúttal több hallgató is érkezett – kiemelt szerepet kapnak az ESG-elvek és a fenntartható mérnöki szemlélet, így a győri program különösen érdekes számukra.

„Azért jelentkeztem, mert egyrészt régóta érdekelnek az autók, különösen az Audi, másrészt még sosem jártam Magyarországon, és izgalmasnak találtam, hogy nem a fővárosba, hanem egy ipari központba, vidéki városba jöhetek

– fogalmazott. –  Emellett hasonló témákkal foglalkozunk a mi egyetemünkön is, így úgy éreztem, ez a tábor kiváló alkalom arra, hogy szélesítsem a látókörömet, és tovább mélyítsem a tudásomat az ESG területén – ráadásul nemzetközi közegben.”

bottom of page