top of page

Matematikai, informatikai és műszaki felvételi előkészítő képzéseket indít a Széchenyi István Egyetem

Szerző képe: Kelemen LillaKelemen Lilla

A Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara az őszi félévben is megszervezi felvételi előkészítő képzéseit az „Út a felsőoktatásba” program részeként. Szeptembertől ingyenes matematikai, informatikai és műszaki kurzusokra várják azokat a fiatalokat, akik az egyetemi tanulmányokat megalapozó tudásanyag megismerése mellett intézményi többletpontokat is szereznének későbbi felvételijükhöz. A képzések részben online formában, részben Győrben személyes részvétellel indulnak.


A Széchenyi István Egyetem számára kiemelten fontos, hogy segítse a középiskolások felkészítését egyetemi tanulmányaikra. Ennek érdekében rendszeresen tart hasznos tudást és valós egyetemi tapasztalatot kínáló programokat, versenyeket. Az intézmény számos kara hirdet meg felvételi előkészítő képzéseket, közülük a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar immár harmadik alkalommal szervezi meg matematikai, informatikai és műszaki kurzusait.

„Az »Út a felsőoktatásba« programmal fő célunk a középiskolás diákok felkészítése arra, hogy az egyetemen szükséges alapismeretek birtokában kezdhessék el intézményünkben felsőfokú tanulmányaikat. A résztvevők az értékes tudás mellett akár 80 intézményi pontot szerezhetnek a felvételin”

hangsúlyozta prof. dr. Horváth Zoltán, a kar dékánja. „Alapozó képzéseink a matematikába, a Python és Java programozásba, a mérnöki mechanikába, a géprajzba, valamint a 3D modellezésbe vezetik be az érdeklődőket.”


Hozzátette: a másik fókusz a tehetséggondozás. A kar haladó szintű felvételi előkészítő képzéseket is meghirdet, melyeken a középiskolás anyagon túlmutató témákat, illetve módszereket adnak át a diákoknak. Ezek közé tartozik a kar kínálatában a második félévben induló „Bevezetés a digitális képfeldolgozásba”, valamint az újonnan kidolgozott, ősszel elérhető „Etikus hackelés alapjai”, illetve a „Bevezetés az űrtávközlés alapjaiba”. Az oktatók egy valós szemesztert szimulálva 12 héten keresztül foglalkoznak a diákokkal.


„Szeptembertől öt különböző kurzusra várjuk azokat a középiskolásokat, akik felsőfokú tanulmányaikat a Széchenyi-egyetemen kívánják megkezdeni, és ehhez intézményi többletpontot szereznének. Jelentkezhetnek azok is, akik még nem biztosak abban, hogy nálunk szeretnének továbbtanulni, hiszen az előkészítők révén jobban megismerhetik az intézményt, emellett pedig hasznos tudást kapnak. Képzéseink többsége személyesen, Győrben zajlik majd, de két, nagyrészt online kurzusunk révén Győrtől távoli településeken élők is részt tudnak venni az ingyenes programban” – vázolta fel Hegyi Szilvia kommunikációs felelős. „Az előző félévben 116-an végezték el sikeresen karunk felvételi előkészítőit, idén még több hallgatóra számítunk”– fűzte hozzá.


A szeptemberben induló képzések

A „Matematika egyetemi felkészítő” a műszaki, informatikai és közgazdasági alapképzések egyetemi matematikaóráinak megalapozását szolgálja. A kurzus további előnye, hogy sikeres teljesítés esetén az egyetemi képzésben kötelező „Matematika 0” tárgyat automatikusan elismerik a Széchenyi-egyetemre felvételt nyert hallgatók számára. A képzés első és utolsó alkalma személyes,  a többit online formában tartják meg.


Informatikai témakörben három képzés indul ősztől: a „Bevezetés a Java programozásba” és a „Bevezetés a Python programozásba” kurzusok mellett

idén először az „Etikus hackelés alapjai” elnevezésű, haladóknak szánt tehetséggondozó programra is lehetőség nyílik jelentkezni.

Utóbbi online formában érhető el, csupán az első és utolsó alkalom zajlik személyesen Győrben.


Műszaki területen a kar ismét meghirdeti a „3D modellezés alapjai” kurzust, amelynek célja megismertetni a geometriai testmodellek, alkatrészrajzok, összeállítási rajzok készítéséhez szükséges alapfokú ismereteket, és megfelelő szerkesztési gyakorlatot adni egy 3D-s szoftver használatában. Ezt elsősorban gépész- és járműmérnök szakra jelentkező fiataloknak ajánlják.

„Az őszi szemeszter másik újdonsága a »Bevezetés az űrtávközlés alapjaiba – CanSat-fejlesztés« komplex tehetséggondozó program, ahol elektronikai, informatikai, fizikai és mechanikai ismereteket és gyakorlati módszereket sajátíthatnak el a résztvevők egy műholdépítési program keretében”

– részletezte prof. dr. Horváth Zoltán.  


Jelentkezni a https://felveteli.sze.hu/kozepiskolas-programok oldalon keresztül lehet szeptember 10-ig. Kérdés esetén a kurzusok részletes leírásánál megadott kapcsolattartót kell keresni.

bottom of page