• Szerző képeSZE Hírek

Elhalasztja Akadémiai Napját és az árvízi védekezés segítésére koncentrál a Széchenyi István Egyetem

A Dunán és mellékfolyóin érkező rendkívüli árhullám miatt összefogásra van szükség annak érdekében, hogy se emberéletben, se vagyoni értékben ne essen kár. A vízszintek tetőzése a hét második felében várható, ezért a Széchenyi István Egyetem úgy határozott, hogy elhalasztja a minden évben Széchenyi István születésének évfordulójához kapcsolódó, idén szeptember 19-re tervezett Akadémiai Nap ünnepi rendezvényeit. Az új időpontról később születik döntés.

Az intézmény a térség életében nemcsak képzési, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével vesz részt, hanem a társadalmi szerepvállalásra is kiemelt figyelmet szentel, s ennek részeként a mostani helyzetben is hozzá kíván járulni az árvízi védekezéshez. Az egyetem önkéntes hallgatókat és munkatársakat toboroz az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság munkájának segítésére, a Mosoni-Duna közelében lévő győri campus kollégiumában pedig szállást biztosít az ország más területeiről érkezett vízügyi szakembereknek.