Hatvan dokumentummal és emléktárggyal bővült a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kara. Dr. Barsi Ernő, a nagyhatású néprajztudós 50 éven keresztül vett részt a győri tanítóképzésben, személyes tárgyai így rendkívül értékesek az intézmény számára.
Dr. Barsi Ernő (1920–2013) néprajzkutató, zenepedagógus, református lelkész, főiskolai tanár fél évszázadon keresztül oktatta a tanítókat. Tiszteletére szakkollégiumot és termet is elneveztek a Széchenyi István Egyetem Apáczai-karán.
„Jelentős értékekkel gazdagodtunk, hiszen alakja, személyisége, életútja személyes tárgyai által is közelebb kerülhet az oktatókhoz és a hallgatókhoz”
– fogalmazott dr. Pongrácz Attila, a kar dékánja.
Hozzátette, az adomány dr. Barsi Ernő hagyatékából származó olyan tárgyakból áll, amelyek a tanítóképzős éveihez kapcsolódnak, ezért azokat az Apáczai-karon működő Barsi Ernő Szakkollégium fogja bemutatni egy emlékkiállítás keretében. A tárlatnak a kar épületében található, Barsi Ernőről elnevezett díszterem ad otthont.
A hatvan értékes dokumentumot, köztük bizonyítványokat, kitüntetéseket, dedikált könyveket és kéziratokat, valamint több emléktárgyat ifj. dr. Barsi Ernő adta át az egyetemnek. Az értékes adományt a kar dékánja mellett a Barsi Ernő Szakkollégium egyik alapító és vezető tanára, Barsi Ernő tanítványa, dr. Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzkutató vette át, akit az adományozó és az egyetem az ajándék felügyeletével is megbízott.
„Ezúton is hálásan köszönjük a Barsi családnak az értékes tárgyi és szellemi adományt! Ígérjük, hogy a hallgatóink, oktatóink, egész egyetemi közösségünk és környezetünk számára is megőrizzük és bemutatjuk ezeket az értékeket”
– mondott köszönetet a felajánlásért dr. Pongrácz Attila.