A Széchenyi István Egyetem nyerte a 3x3-as kosárlabda MEFOB női és férfi versenyét is
- SZE Hírek
- 16 perccel ezelőtt
- 2 perc olvasás
A női és a férfi mezőnyben is a Széchenyi István Egyetem diadalmaskodott a Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos 3x3-as Kosárlabda-bajnokságon. Az eredmény egyben azt jelenti, hogy ebben a sportágban e két csapat szerzett jogosultságot, hogy képviselje Magyarországot a 2027-es lengyelországi Európai Egyetemi Játékokon.
A Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokság 3x3-as kosárlabda-fináléját Budapesten rendezték a napokban. A női hatcsapatos tornán Széchenyi István Egyetem együttese is harcba szállt az aranyéremért, méghozzá sikerrel. Az Uni Győr a csoportban a Miskolci Egyetem, valamint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TFSE) gárdáját múlta felül. Az elődöntőben a Budapesti Corvinus Egyetem következett, amelyet 21–9-cel búcsúztattak a győriek. A döntőben ismét a TFSE-vel kellett megmérkőzni, s végül a széchenyisek 16–11-re nyertek.
Az Uni Győr keretét Rozmán Lilla, Bánszegi Borbála, Baffy Fanni és Ács Luca alkotta a tornán, de a bajnoki címből Oláh Száva, Szabó Laura, Kovács Léna és Szórád Anna is kivette a részét, akik az első fordulóban vezették sikerre az egyetemet.

A férfiak mezőnyében a Széchenyi István Egyetemet a Mosonmagyaróvár-UNI Győr együttese képviselte. A csapat a két alapszakasz-győzelem után első helyen rangsorolva került az országos hatos döntőbe. A csoportmérkőzések során először a kecskeméti Neumann Egyetemet, majd a budapesti Corvinus csapatát sikerült felülmúlniuk, míg az elődöntőben a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemet verték meg 18–11-re. A döntőben ismét a Corvinus következett. A végletekig kiélezett találkozón döntetlen született, de hosszabbítás után a mosonmagyaróváriak örülhettek a 15–13-as végeredménynek.
A bajnokcsapat tagjai: Czermann Máté, Kámán Kristóf, Köcse Bálint, Linczamier Gergő. Az alapszakaszban pályára lépett még: Bakon Csanád és Sólyom László. Edző Laky Tibor.
A bajnoki címmel mindkét csapat jogot szerzett a 2027-es lengyelországi Európai Egyetemi Játékokon való szereplésre.





