A táncművészeti képzésben részt vevő diákok számára kínált életpályamodell megvalósítása, valamint a fiatalok táncszerető közönséggé formálása érdekében együttműködési megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem és a Győri Balett. Az intézmény és az idén 45 éves társulat hosszú távú célja, hogy partnerségük révén regionális táncművészeti képzési központ alakuljon ki a térségben.
A Széchenyi István Egyetem magas színvonalú oktatási és kutatási tevékenysége mellett a régió kulturális életéből is kiveszi a részét. Rendszeresen ad otthont kiállításoknak, koncerteknek, Művészeti Karán a jövő zenészeit, designszakembereit képzi, augusztus óta pedig a Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium is a fenntartásában működik. Kínálatában a Magyar Táncművészeti Egyetem kihelyezett táncos és próbavezető szakja is megtalálható, amely a Győri Balett-tel közösen valósul meg.
A világhírű társulat idén alapításának 45. évfordulójára sokszínű, „Veled teljes!” című közösségépítő programsorozattal készül. A „születésnap” adta az apropót, hogy a Győri Balett és a Széchenyi-egyetem között régóta meglévő szoros kapcsolatot a két fél együttműködési megállapodás aláírásával emelje magasabb szintre.
A partnerség célja a táncművészeti képzésben részt vevő fiatalok életpályamodelljének megvalósítása, valamint a táncművészeti képzés regionális központjának közös kialakítása. Az együttműködés kiemelten érinti az oktatás- és képzésfejlesztést. Az egyetem emellett vállalja, hogy a jövőben a „tánc és balett” bekerül a hallgatók választható testnevelési tárgyai közé.
A felek közös eseményekkel és nemzetközi brandépítésük kölcsönös támogatásával is erősítik a hosszú távú partnerséget. Győr és régiója kulturális életének fejlődéséért az egyetem és a balett-társulat fiatalokat érintő népszerűsítő programokat szervez, amelyek hozzájárulnak, hogy közülük minél többen megszeressék a táncművészetet.
„A Széchenyi István Egyetem és a Győri Balett egyaránt azért dolgozik évtizedek óta, hogy Győr és Magyarország a nemzetközi térben is látható legyen. Büszkék vagyunk arra, hogy olyan világhírű társulattal fűzhetjük szorosabbra együttműködésünket, amely intézményünkhöz hasonlóan a minőség elkötelezettje. A ma kötött szövetség révén a jövőben kölcsönösen erősítjük egymást annak érdekében, hogy magas színvonalú tevékenységünkkel még inkább tudjuk szolgálni a térséget és hazánkat”
– mondta az ünnepségen dr. Lukács Eszter, az egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese.
„Igazgatói pályázatom címe »Tradíció és Innováció« volt. Első hallásra paradoxon, de jól mutatja működésünk alapesszenciáját, amely meghatározza a Széchenyi István Egyetem működését is. Közös utunk ugyanazzal az értékrenddel van kikövezve, amely reflektál a jelenre és a jövőbe mutató”
– fogalmazott Velekei László, a Győri Balett igazgatója.
„A Fiatalok a Fiatalokért Programban missziónknak tartjuk, hogy a gyermek- és ifjúsági előadásainkkal megszólított korosztályok mellett a hallgatókat is be tudjuk vonni köreinkbe. Az egyetem innovatív közeg, amely a leggyorsabban fejlődő művészeti ágra, a kortárs táncművészetre közvetlenül tud reagálni. Olyan előadás-sorozatokat, beavatószínházakat és programokat hozunk létre, amelyek a külföldi hallgatók számára is nyitva állnak, hiszen a táncművészet az egyik legerősebb nonverbális közlésforma, amelyben nincs akadálya a kommunikációnak. Fel kell keltenünk az ifjúság figyelmét és fenn kell tartanunk az érdeklődését a művészetek, esetünkben a táncművészet iránt, hogy a fiatal korosztályból táncot »értő« és szerető nézőt neveljünk” – emelte ki Szőllősi Krisztina, a társulat próbavezető asszisztense, a Fiatalok a Fiatalokért program vezetője.
„Iskolánk a mostani tanévtől büszkén viseli új fenntartója, a Széchenyi István Egyetem nevét. Kapcsolatunk nem újkeletű, hiszen a táncos, a képzőművész, sőt a pedagógusképzés terén is több együttműködést valósítottunk meg korábban. A Győri Balett pedig a nálunk folyó táncművészeti munka életre hívásánál játszott döntő szerepet, és azóta növendékeink hazai és határon túli színpadokon számtalan közös fellépést tudhatnak maguk mögött, a világhírű Győri Balett táncosainak oldalán” – hangsúlyozta Derczó Tibor, a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola igazgatója.