Villamosmérnöki Msc
Műszaki
Mesterképzés
Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar
A képzésről
Hallgatóink a villamosmérnöki szakterületre jellemző üzemeltetési, technológia-irányítási, tesztelési feladatkörök ellátásán felül igényesebb fejlesztési és kutatási feladatok elvégzésére is alkalmassá válnak.
A távközlési rendszerekre fókuszáló specializáció az informatika és a távközlés teljes konvergenciáját hangsúlyozó, az automatizálási rendszerekre fókuszáló specializáció a régió iparára támaszkodó, a modern technológiai sorokban nélkülözhetetlen programozható vezérlőrendszereket középpontba állító tantervvel rendelkezik.
A képzés gyakorlat-orientált jellegét a specializációkhoz rendelt féléves mérnöki projektek és gyakorlati szimulációs és tervezési feladatok erősítik.
Képzés helyszíne
Győr
Félévek száma
4
Képzés nyelve
Magyar, Angol
A szakmáról
A villamosmérnök szakma rendkívül szerteágazó. Főbb területei az elektronika, a villamosenergia-ellátás, energetika, ipari automatizálás, infokommunikáció, és digitális rendszerek. Az iparág fejlődése állandó, ami folyamatosan új kihívások elé állítja a benne dolgozókat. A villamosmérnöki feladatok ellátásában a szakmai ismeretek mellett többek között jó műszaki érzékre, analitikus gondolkodásmódra, logikára, rendszerszemléletre van szükség. Azoknak ajánljuk, akiket érdekelnek az áramkörök, villamos rendszerek, akiknek örömet okoz, ha új berendezések vagy megoldások kidolgozásában vehetnek részt, vagy üzemeltethetik azokat.
Elhelyezkedés
A távközlési rendszerek és szolgáltatások szakterületén végzett hallgatók számos hazai és multinacionális távközlési, műsorszolgáltatási és távközlésinformatikai vállalatnál, vagy az ezekkel a témákkal foglalkozó kutatóhelyeken sikeres karrier reményében helyezkedhetnek el. Az automatizálási rendszerek specializáción végzett hallgatók főként a régió gép-, jármű- és elektrotechnikai iparában helyezkedhetnek el, de az egész ország területén egyaránt szívesen látott és sikeres munkatársak lehetnek.