Modern technológiák és kiberbiztonség joga MA

Jogi

Mesterképzés

Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar

A képzésről

A képzésen a hallgató a 21. század munkaerőpiaci kihívásainak megfelelően multidiszciplináris tudást sajátít el, a képességei három fő pilléren nyugodnak: számottevő informatikai, mérnöki kompetencia mellett, a képzés során a kiberbiztonság és a modern technológiai eszközök területére vonatkozóan átfogó és releváns jogi tudásra tesz szert.

Képzés helyszíne

Győr

Félévek száma

Képzés nyelve

Magyar

A szakmáról

Az okleveles modern technológiai és kiberbiztonsági jogi szervező feladata a kiberbiztonsággal kapcsolatos támogató informatikai feladatok menedzselése, valamint a modern technológiák és a kibertér biztonságával összefüggő kihívások felismerése, ennek érdekében ismeri az egyes érintett területekre vonatkozó jogszabályokat és a szervezeten belül szükséges szabályozókat képes megalkotni.

Elhelyezkedés

A szak elvégzése után a hallgatóknak lehetőségük lesz elhelyezkedni mind az állami szférában, mind pedig a vállalati környezetben, hiszen a kiberbiztonsággal és a modern technikával kapcsolatos jogi és informatikai kompetenciáik mindkét területen releváns tudásanyagot jelentenek.

Tantárgy tematika