Környezetmérnöki BSc
Műszaki
Alapképzés
Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar
A képzésről
A környezetmérnök képzés részeként komplex és multidiszciplináris szemléletmód átadásával a környezet-gazdaság-társadalom kapcsolatrendszer összefüggéseinek feltárása, elemzési módszereinek elsajátítása, környezetkímélő műszaki eljárások, technológiák, korszerű mérő- és informatikai eszközök megismerése történik. Mérnöki, jogi, gazdasági, természettudományi, környezetmenedzsment, környezetelemzés és környezeti elemek védelme tárgykörökben mélyítjük el hallgatóink tudását. Képzésünk során hangsúlyt fektetünk arra, hogy végzett környezetmérnökeink jó kommunikációs készséggel rendelkezzenek, ismerjék a szakma angol szakszókincsét, alkalmasak legyenek a projektszemléletű problémamegoldásra, és képesek legyenek a felmerülő feladatok innovatív megoldására.
Képzés helyszíne
Győr
Félévek száma
7
Képzés nyelve
Magyar
A szakmáról
A környezetmérnökök olyan műszaki szakemberek, aki képesek a különféle környezeti problémákat felismerni, értelmezni, megoldásukra javaslatot hozni, majd a megoldás folyamatát irányítani. Rendszerszemléletű és innovatív gondolkodásmóddal, széleskörű természettudományos, ökológiai, műszaki és gazdasági alapképzettséggel rendelkeznek. Ismerik a helyi, regionális, országos és globális környezeti problémákat és azok kezelésének módszereit. Képesek a természeti és környezeti erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodás lehetőségeinek elemzésére, a környezetkímélő műszaki eljárások és technológiák alkalmazására, a tervezett tevékenységek lehetséges hatásainak feltárására, a korszerű mérő- és informatikai eszközök használatára.
Elhelyezkedés
Végzett környezetmérnök hallgatóink elhelyezkedési lehetőségei széles körűek. Környezetvédelmi szakcégeknél (környezetvédelmi technológiát tervező, kivitelező, üzemeltető cégeknél, mérő szervezeteknél, laboratóriumokban), környezetvédelmi részleget működtető nagy- és középvállalatoknál (környezetvédelmi megbízottként/vezetőként, környezetvédelmi mérnökként, EHS szakemberként), az állami szférában (önkormányzatok, hatóságok, minisztériumok, Vízügyi Igazgatóságok, Nemzeti Park Igazgatóságok), környezetvédelmi/természetvédelmi civil szervezeteknél, tanácsadó és tervező mérnöki irodákban, valamint a tudományos szférában helyezkedhetnek el. A továbbtanulás lehetősége számos mesterképzési szak irányába is nyitott.