top of page

Egészségügyi gondozás és prevenció BSc

Egészségügyi

Alapképzés

Egészség- és Sporttudományi Kar

A képzésről

Cél olyan szakemberek képzése, akik az egészségtudomány eredményei alapján a betegségmegelőzés, egészségfejlesztés törvényszerűségeit ismerve gondozzák a társadalom egyéneit, közösségeit. Átfogóan ismerik az egészség és -fejlesztés módszereit és holisztikus szemléletét, az egészségfejlesztő tevékenységeket, az egészség-tanácsadás lényegét. Holisztikus, proaktív szemlélettel rendelkeznek, képesek aktívan közreműködni a népegészségügyi kérdések megoldásában, szűrővizsgálatok és egészségfejlesztő programok szervezésében és kivitelezésében. Munkájukban a prevenció szemléletét követve törekednek a betegségek megelőzésére, a veszélyeztető tényezők, kórállapotok korai felismerésére. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Képzés helyszíne

Győr

Félévek száma

8

Képzés nyelve

Magyar

A szakmáról

Az Egészségügyi gondozás és prevenció BSc Védőnő szakirányt elvégző hallgatók egy olyan hivatást tudnak gyakorolni, amely több mint 100 éves múltra tekint vissza (megalakulása: 1915. június 13., Országos Stefánia Szövetség). A Védőnői szolgálat nemzetközileg is egyedülálló, tradicionális ellátási rendszer, a Hungarikum Bizottság 2015.04.23-i döntése alapján bekerült a Hungarikumok Gyűjteményébe. A védőnők jelentős feldatatokat végeznek az anya- és csecsemővédelemben, a várandós- és gyermekágyas anyák gondozásában, a 0-18 éves korosztályú gyermekek és családjuk gondozásában, iskolai egészségvédelmi és -fejlesztő munkában, szűrővizsgálatokban. Ajánljuk ezt a hivatást mindazoknak, akik a fenti feladatok végzését tekintik szakmai életcéljuknak.

Elhelyezkedés

Egészségügyi állami és magán intézmények, gyógyszer-promócióval foglalkozó cégek, civil szervezetek szívesen foglalkoztatják végzett hallgatóinkat. Közszférában és magánpraxisban történő elhelyezkedésre is lehetőségük van. Az Egészségügyi gondozás és prevenció BSc Védőnő szakirányt elvégző hallgatók elhelyezkedési esélyei nagyon jók, tekintettel arra, hogy országszerte a betöltetlen védőnői álláshelyek száma átlagosan 10%. Végzést követően a védőnő hallgatók elhelyezkedhetnek területi védőnőként védőnői körzetben, iskolai, ifjúsági védőnőként iskolákban, kórházi védőnőként kórházakban, várandós szakambulanciákon, speciális tanfolyam elvégzése után Családvédelmi szolgálatoknál vagy akár Egészségfejlesztési Irodákban.

bottom of page