Nemzetközi fúvószenekari karmesterkurzust tartanak Győrött

(forrás: www.edupress.hu, 2009-02-26)

A Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézete, a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola és a Győr Symphonic Band március 9-től, hétfőtől március 13-ig, péntekig rendezi meg a II. Győri Nemzetközi Hidas Frigyes Fúvószenekari Karmesterkurzust, melyről részletes tájékoztatót március 3-án, 10 órától tartanak az egyetem hangversenytermében.

A képzés vezető professzora, művészeti vezetője ezúttal is dr. Marosi László, a Floridai Központi Egyetem Zenekari Tudományok Tanszékének igazgatója lesz. Az Egyesült Államokban élő, magyar származású egyetemi tanár szakterülete a vezényléstechnika, a fúvószenekari anyagismeret. A szakmai kurzuson 25 magyar és németországi aktív karmester vesz részt.

Dr. Szekeres Tamás rektor, dr. Ruppert István, a Varga Tibor Zeneművészeti Intézet igazgatója és Szabó Ferenc karmester, a kurzus szakmai szervezője március 3-án, 10 órától részletes tájékoztatást tart a karmesterkurzusról és a koncertekről az egyetem hangversenytermében (Győr, Kossuth Lajos u. 5.).

Záróvizsga jelentkezési időszak 2019. november 28. - 2019. december 12.
MÉK nyílt nap 2019. december 13. 10:00 - 16:00
Székelyhidi Rita - PhD dolgozat nyilvános vitája 2019. december 13. 15:30 - 17:00
Szorgalmi időszak vége 2019. december 14.