Középiskolások autói gyorsultak az Audi Hungariánál

Az Audi Hungaria idén immár kilencedik alkalommal rendezte meg az „Audi Technik Kreaktivity 2014" műszaki vetélkedőt középiskolás tanulók számára. A cél egy olyan jármű tervezése és építése volt, amelynek álló helyzetből az előre meghatározott pályát önállóan kell teljesítenie.

„A Kreaktivity rendezvényünk teret nyit a kreativitásnak és a fejlesztésnek, ezzel felkelti a fiatalok érdeklődését az innovatív megoldások és a járműipar iránt. Magyarország legvonzóbb munkáltatójaként kiemelten fontos számunkra, hogy már fiatal kortól lelkesítsük a diákokat a műszaki pálya iránt, és vonzó perspektívát kínáljunk nekik", mondta Dr. Knáb Erzsébet, az Audi Hungaria személyügyekért felelős ügyvezető igazgatója. „A versennyel lehetőséget biztosítunk a középiskolásoknak, hogy megmutathassák felkészültségüket a műszaki területeken".

Az országszerte meghirdetett versenyre középiskolák és gimnáziumok tanulói nevezhettek. A jelentkezők közül 12 csapat, mintegy 60 diák került be az Audi Hungariánál rendezett döntőbe. Az versenyen induló autóknál minden meghajtás engedélyezve volt, kivéve a távirányítás, és a belső égésű motor használata. A versenyfeladatnak megfelelően a csapatok által épített járműveknek a pálya oldalfalának érintése nélkül egy 12 méter hosszú és 1 méter széles, bukkanóval nehezített pályán kellett végighaladniuk minél rövidebb idő alatt.
A szakmai zsűri, amelynek tagja volt Hanula Barna, az Audi Hungaria tanszékcsoport vezetője és Kiss Norbert, Európa-bajnok kamionos autóversenyző, értékelte a technikai kivitelezést, a sebességet, a kreativitást, és az innovációt.
Az első helyen a Veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnázium Willámpónik nevű csapata végzett.

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00