Gyászol az egyetem – elhunyt Dr. Szalay László

(www.hircity.hu, 2010.04.14.)

Életének 68. évében elhunyt dr. Szalay László egyetemi docens, a győri Széchenyi István Egyetem Kereskedelmi-, Agrár- és Munkajogi Tanszékének oktatója, aki a Társasági jog, a Magyar üzleti jog, A kereskedelmi szerződések módszertana tárgyakat tanította a győri jogász-jelölteknek.

Szakmai életútját a „summa cum laude” minősítésű jogász diplomával alapozta meg. Pályáját a külkereskedelemben kezdte, az Igazságügyi Minisztériumban a gazdasági jogalkotás területén törvényszerkesztő volt, s több egyetemen is tanított.

Kollégái, hallgatói, az üzleti élet szereplői nagy tisztelettel ismerték el kivételes felkészültségét, segítőkészségét, közvetlen emberi személyiségét. Önálló monográfiái, könyvei, egyetemi tankönyvei, tanulmányai őrzik életútjának megírt értékeit.

A Széchenyi István Egyetem közvéleménye mellett a szakma, az egykori és a mai tanítványok is emlékeznek: a kereskedelmi jog nagyhatású, nagy tekintélyű személyiségét gyászoljuk.

Nyári ügyeleti rend 2019. július 29. 00:00 - 2019. augusztus 20. 23:00
Melegvíz szolgáltatás szünetelése 2019. augusztus 6. 03:00 - 20:00
WAKO utánpótlás Kick-box Európa-bajnokság 2019. augusztus 24. - 2019. szeptember 1.