Faültetés november 9-én, az Élet Napján

10 Millió Fa kezdeményezést idén júliusban indította el Bojár Iván András művészettörténész.
Célunk a minden magyarra jutó egy-egy fa elültetése, ezzel nemcsak az ökolábnyomunk minimalizálása az elérhető eredmény, de velejárója a szemlélet és közösségformálás is.

A győri csoport augusztusbam alakult és már elkezdtük a munkát, hallattunk magunkról a helyi lapokban és főként a 10 millió Fa - Győr Facebook oldalunkon és csoportunkon keresztül.

Ünnepélyes faületetés időpontja: november 9. 10:00
Helyszín: IS épület (Egyetemi Könyvtár épülete) előtti terület

Céljaink a következők:
  • Nyilvános faültetések szervezése
  • Facsemete felajánlás esetén megfelelő földterület felkutatása és az ültetés megszervezése
  • Földterület felajánlás esetén adományfák ültetése
  • Előadás oktatási intézményekben a faültetés fontosságáról
  • Előadás cégeknek a faültetés fontosságáról, faültetési csapatépítésben tanácsadás (facsemete kedvezményes áron való beszerzése, földterület felkutatás, stb.)

A legfontosabb célunk a lakosság szemléletformálása a környezetünk védelmével és megőrzésével kapcsolatosan.

Országosan is nagy akciók indulnak November 9-én az Élet Napján. A győri akciónk a Dr. Földes Péter Rektor Úrral és az Egyetem Könyvtára előtt az első narancseper fa szimbolikus elültetése és emléktábla elhelyezése.

MÉK Gazdász Bál 2020. január 25.
Szenátusi Ülés 2020. január 27. 14:00 - 16:00
Bejelentkezés a 2019/20-as tanév II. félévére 2020. január 29. 06:00 - 2020. február 8. 23:55
Nyilvános doktori védés - Győrvári János 2020. január 30. 11:00 - 13:00