Egy hétig a gyerekeké volt az egyetem

Örömmel számolunk be arról, hogy az I. Győri Gyerekegyetem minden várakozásunkat felülmúlva óriási siker volt! Mind a szülők, mind a gyerekek részéről annyi pozitív visszajelzés érkezett, hogy bátran tervezhetjük majd a folytatást jövőre.

A programokon a gyerekek betekinthettek az egyetemi élet rejtelmeibe, igazi nagyelőadóban előadásokon vehettek részt, amelyeket egyetemi oktatók tartottak. Az öt napos tábor során minden nap kiscsoportos foglalkozások, sportvetélkedő, labor- és könyvtárlátogatás, illetve játékos tudományos bemutató is színesítette a programot.

Megtudhatták, milyen a városok közlekedésének bonyolult hálózata, miért fontos a biztonság és az ésszerűség a közlekedés világában is, megismerhették az elektromosság felfedezésének történetét és megtudhatták, hogy ki volt az első ember, akit elektromos áramütés ért. Mindenki maga is kipróbálhatta, hogyan lehet pálcikákból hatalmas tornyot építeni, és hogy hány kilót bír el egy egyszerű papírhíd. Kiderült, hogy élnek-e intelligens lények a Földön kívül, de azt is megtudhattuk, hogy Győrben is volt régen tűztorony, csakúgy, mint minden nagyvárosban. Kipróbálhatták, hogy milyen nehéz feladat az újraélesztés menete, de azt is, hogy sérülés esetén hogyan lássuk el a sebeket.

Mindezt nem csak elméletben hallhatták, hanem gyakorlati feladatokon keresztül tapasztalhatták meg.

A Gyerekegyetem diplomaosztóval zárult, de előtte minden csapat bemutatta a hét során összeállított projektfeladatát.

A rendezvény fő támogatója az AUDI Hungária, további támogatónk a COTHEC Kft. és a Szintézis Zrt. volt.

A résztvevő gyerekek minden nap teli izgalommal, élményekkel és új tudásanyaggal tértek haza és számoltak be otthon a Gyerekegyetem izgalmas napi programjairól. Legtöbbjüknek egyetlen kérdése maradt a hét végére: ugye lesz jövőre is Gyerekegyetem?

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00