Az Európai Unio kortárs építészeti díjra jelölte a a győri építész műteremházat

(Forrás: www.hircity.hu, 2009.01.19)

A barcelonai Mies van der Rohe alapítvány közzétette az Európai Unió idei „kortárs építészetért díjra” jelölt 340 alkotás listáját, amelyen hét magyar tervezőiroda munkája között a Széchenyi István Egyetem Építész műteremháza is szerepel. A győri egyetem építészképzésének helyet adó, az elmúlt évben elkészült épületet Bodrossy Attila és Czigány Tamás, az intézmény vezető oktatói tervezték.

Az alapítvány bírálói az első helyezettek díjazásán túl a nevezettek közül egy különösen figyelemre méltó, feltörekvő építészt is kiválasztanak, a további kiemeltek pedig helyet kaphatnak a katalógusban, illetve a kapcsolódó kiállításon. A díj magyarországi nevezettjeinek kiválasztására az alapítvány Finta Sándor építészt, a Kortárs Építészeti Központ elnökét kérte fel.

A Ludwig Mies van der Rohe-ról elnevezett díj az Európai Unió kortárs építészeti díja, amely az Unió és a barcelonai székhelyű Mies van der Rohe Alapítvány támogatásával jött létre 1988-ban. A kétévente odaítélt díjjal az európai építész-szakma együttműködésére, az új építészeti koncepciók és technológiák fejlődésére kívánja felhívni a figyelmet az EU. A pályázati kiírás szerint meghatározó szempont az építészet kulturális közvetítő-szerepének erősítése. A díj az európai építészeti törekvések, alkotók gazdag és változatos repertoárját tárta fel az eddigi pályázatokon. A kortárs építészetre specializálódott tagokból álló zsűri két díjazottat választ, melyek különleges, egyedi koncepciót, technikai megoldásokat és szerkesztést alkalmaztak. A beküldött pályaművekből a zsűri nagyszabású, látványos utazó kiállítást állít össze.

Munkaszüneti nap 2018. október 22.
Munkaszüneti nap 2018. október 23.
Elektronikus ZH nap 2018. október 24.
MÉK Ünnepi Szenátusi Ülés 2018. október 25. 10:00 - 11:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. október 26. 00:00 - 2018. október 27. 23:00