Adventi koncertet rendezett a gyakorló iskola

Huszonkettedik alkalommal rendezte meg adventi hangversenyét a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola a napokban, amelynek idén is a győri Nagyboldogasszony-székesegyház adta a színteret. Az egyetem, az Apáczai Csere János Kar és az iskola számos munkatársa, diákja kiváló hangszerjátékkal és énekléssel színesítette az ünnepi eseményt.

Győr, 2019. december 16. – SZEhírek, Winkler Csaba

A koncert dr. Ruppert István orgonaművész, professzor orgonajátékával kezdődött. Ezt Győr belvárosi plébánosának beszéde követte, majd az iskola igazgatója, Ruppertné Hutás Kinga köszöntötte a résztvevőket. A templom falai között hegedűn, fuvolán, furulyán, zongorán és gitáron felcsendülő ismert karácsonyi zeneszámok, dalok mellett az iskola kis- és felsős kórusa, valamint a tanulók által elmondott versek hozták közelebb a jelenlévőket a szeretet ünnepéhez. Az Apáczai Csere János Kar ének műveltségterület végzős hallgatói Várszeginé dr. Gáncs Erzsébet vezetésével, felkészítésével szerepeltek a műsorban. A hangversenyt a tanári kórus által elénekelt Mária altatója és a Bűvös éj című dalok zárták – mondta el Fortuna Edina tanárnő, az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola Arculat teamjének vezetője.

Az általános iskola diákjai is szerepeltek a műsorban.

Bejelentkezés a 2020/21-es tanév I. 2020. augusztus 18. 06:00 - 2020. augusztus 29. 23:55
Munkaszüneti nap 2020. augusztus 20.
Tantárgyválasztási időszak 2020. augusztus 24. - 2020. augusztus 29.