Több mint egymilliárdos energetikai fejlesztés Győrött

Több mint egymilliárd forintból fejlesztik a győri Széchenyi István Egyetem energetikai rendszerét.Az intézmény területének mintegy felét adó két épület nyílászáróinak cseréje és energetikai szigetelése mellett napelemparkot is kiépítenek.

Kardos Károly beruházási rektorhelyettes elmondta: az összesen 1,1 milliárdos európai uniós projekthez az egyetem 40 milliós önrészt, valamint körülbelül 100 milliónyi saját forrást biztosít. Utóbbiból megerősítik annak az épületnek a tetőszerkezetét, amelyre a napkollektorok kerülnek.

Kiemelte: a jelenleginél hatékonyabb felhasználással és a napos nyári napokon akár az érintett épületek teljes energiafogyasztását fedező rendszerrel összességében mintegy harminc százalékkal csökkenthetik ezen egységek energiafelhasználását.
Az egyetem vezetése azzal számol, hogy a munkaterület május végi átadása után legfeljebb négyszáz napig tartó beruházás költségei öt esztendő alatt megtérülnek - tette hozzá.

Szekeres Tamás rektor a sajtótájékoztatón megjegyezte: a költségek lefaragása mellett a jobb szigetelés a munkakörülményeket is javítja az egyetem napsütötte, déli oldalán, valamint segít abban, hogy a mainál egységesebb arculata legyen a nemrég átadott épületnek és a "hetvenes évekbeli betonmonstrumnak".

Megjelenés helye:
Több mint egymilliárdos energetikai fejlesztés Győrött
2013-05-13 11:26:00

Munkaszüneti nap 2018. augusztus 20.
Bejelentkezés a 2017/18. tanév I. félévére 2018. augusztus 24. 06:00 - 2018. szeptember 1. 23:00
Tantárgyválasztás a 2017/2018. tanév I. félévére 2018. augusztus 27. - 2018. szeptember 1.
Szenátusi Ülés 2018. szeptember 26.