Tizenhárom jó tanulója - jó sportoló díjból kettő a győri egyetemen

(forrás: www.edupress.hu, 2009.04.02)

Sporteredményeik, sikeres pályázatuk alapján a győri Széchenyi István Egyetem két hallgatója, Szakály Zsuzsanna és Horváth Tamás a "Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója 2008" elismerést kapta, így az egyetemek, főiskolák nappali tagozatos hallgatóinak adományozott tizenhárom díjból kettő a győri egyetemre került - közölte az intézmény.

A triatlonozó Szakály Zsuzsanna a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumból érkezett az egyetem nemzetközi igazgatási szakára. A legutóbbi félévben tanulmányi eredménye 4,3 volt. Jelenleg a Győri Vizisport SE versenyzője, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságon (MEFOB) csapatban aranyérmes, sprint távon pedig második lett.

Horváth Tamás sportága az evezés, egyesülete a Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub. A győri Péterfy Sándor Evangélikus Gimnázium után az egyetem gazdaságinformatikus szakát választó, 4,57-es tanulmányi átlaggal rendelkező egyetemista a Felnőtt Magyar Bajnokságon a könnyű súlyú kormányos nélküli kettes versenyszámban aranyérmet, a MEFOB-on kormányos nélküli kettes számban ezüstérmet szerzett.

A múlt év szeptemberében a győri intézmény jó tanuló - jó sportoló versenyén Tamás az első, Zsuzsanna a harmadik helyen végzett.

EYOF 2017

Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.
Nyári záróvizsga időszak 2017. június 21. - 2017. június 30.
Áramszünet Mosonmagyaróváron 2017. június 23. 13:00 - 17:00
Diplomaátadó ünnepély - MK 2017. június 24. 14:00 - 15:00