Nemzetközi fúvószenekari karmesterkurzust tartanak Győrött

(forrás: www.edupress.hu, 2009-02-26)

A Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézete, a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola és a Győr Symphonic Band március 9-től, hétfőtől március 13-ig, péntekig rendezi meg a II. Győri Nemzetközi Hidas Frigyes Fúvószenekari Karmesterkurzust, melyről részletes tájékoztatót március 3-án, 10 órától tartanak az egyetem hangversenytermében.

A képzés vezető professzora, művészeti vezetője ezúttal is dr. Marosi László, a Floridai Központi Egyetem Zenekari Tudományok Tanszékének igazgatója lesz. Az Egyesült Államokban élő, magyar származású egyetemi tanár szakterülete a vezényléstechnika, a fúvószenekari anyagismeret. A szakmai kurzuson 25 magyar és németországi aktív karmester vesz részt.

Dr. Szekeres Tamás rektor, dr. Ruppert István, a Varga Tibor Zeneművészeti Intézet igazgatója és Szabó Ferenc karmester, a kurzus szakmai szervezője március 3-án, 10 órától részletes tájékoztatást tart a karmesterkurzusról és a koncertekről az egyetem hangversenytermében (Győr, Kossuth Lajos u. 5.).

Munkaszüneti nap 2017. október 23.
Elektronikus ZH nap 2017. október 25.
TMDK képzés - Dolgozat formázása 2017. október 25. 17:00 - 18:30
Levelezős konzultációs hétvége 2017. október 27. - 2017. október 28.