Nem csak beszélnek az innovációról

(www.kisalfold.hu 2007.09.20.)

Győr - Második alkalommal rendezik meg Győrött, a Széchenyi-egyetemen a Tech4Auto elnevezésű, kutatás-fejlesztési konferenciával megybekötött jármű-gyártástechnológiai szakkiállítást.

A kétnapos innovációs vásár megnyitása alkalmából csütörtökön a rendezők – az egyetemmel különböző kutatásokban együttműködő cégek, valamint a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) – tájékoztatót tartottak. Dr. Czinege Imre rektorhelyettes elmondta: a konferencián a legérdekesebb közös kutatási eredményeket 23 előadásban mutatják be, egy-egy vállalati, illetve egyetemi partner közreműködésével.

Molnár Csaba, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke hangsúlyozta: az Tech4Auto elnevezés a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség „találmánya": azt akarja kifejezni, hogy a résztvevők „megfogják a húzóágazatot".

Célja, hogy behozza a régió lemaradását, amelyet egy egyetemi tudásközpont hosszas hiánya okozott.

Mindehhez Csabina Zoltán, az NFÜ főosztályvezetője az innovációelmélet egyik neves szakértőjét idézve hozzátette: nem is az a fontos, hogy egy régióban milyen iparágak telepednek meg, hanem az, miként működnek.

Dr. Szekeres Tamás rektor az egyetemi labor felszereltségében az elmúlt időben bekövetkezett nagyságrendi minőségi változást méltatta mint a kutatás-fejlesztés alapját.

– A munkaügyi hivatal minden évben 200 gépészmérnök hiányát jelzi, pedig mi évente 200 gépészmérnököt képzünk – jegyezte meg. Idén ezért több hallgatót vettek fel, és mechatronikai szakot is indítottak.
A Kisalföld kérdésére dr. Czinege Imre három kutatási eredményt említett a Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpont, illetve a Járműipari, Elektronikai és Logisztikai Kooperációs Kutató Központ közreműködésével zajló együttműködés jellemzésére.

A Rába legújabb futóművét az itt található legkorszerűbb számítógépes háttértámogatással fejlesztették ki; ugyancsak itt dolgoznak az Audi teljes logisztikai rendszerének optimalizálásán; az Ajkai Elektronikai Kft. pedig ugyancsak az egyetem számítógépes szimulációs rendszerét használva tervezett meg két Suzukinak gyártandó és egy General Motorsnak szállítandó autóalkatrészt.

EYOF 2017

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) 2017. július 23. - 2017. július 30.
Nyári ügyeleti rend 2017. július 27. 00:00 - 2017. augusztus 20. 23:00
Munkaszüneti nap 2017. augusztus 20. 00:00 - 23:55