Középiskolások autói gyorsultak az Audi Hungariánál

Az Audi Hungaria idén immár kilencedik alkalommal rendezte meg az „Audi Technik Kreaktivity 2014" műszaki vetélkedőt középiskolás tanulók számára. A cél egy olyan jármű tervezése és építése volt, amelynek álló helyzetből az előre meghatározott pályát önállóan kell teljesítenie.

„A Kreaktivity rendezvényünk teret nyit a kreativitásnak és a fejlesztésnek, ezzel felkelti a fiatalok érdeklődését az innovatív megoldások és a járműipar iránt. Magyarország legvonzóbb munkáltatójaként kiemelten fontos számunkra, hogy már fiatal kortól lelkesítsük a diákokat a műszaki pálya iránt, és vonzó perspektívát kínáljunk nekik", mondta Dr. Knáb Erzsébet, az Audi Hungaria személyügyekért felelős ügyvezető igazgatója. „A versennyel lehetőséget biztosítunk a középiskolásoknak, hogy megmutathassák felkészültségüket a műszaki területeken".

Az országszerte meghirdetett versenyre középiskolák és gimnáziumok tanulói nevezhettek. A jelentkezők közül 12 csapat, mintegy 60 diák került be az Audi Hungariánál rendezett döntőbe. Az versenyen induló autóknál minden meghajtás engedélyezve volt, kivéve a távirányítás, és a belső égésű motor használata. A versenyfeladatnak megfelelően a csapatok által épített járműveknek a pálya oldalfalának érintése nélkül egy 12 méter hosszú és 1 méter széles, bukkanóval nehezített pályán kellett végighaladniuk minél rövidebb idő alatt.
A szakmai zsűri, amelynek tagja volt Hanula Barna, az Audi Hungaria tanszékcsoport vezetője és Kiss Norbert, Európa-bajnok kamionos autóversenyző, értékelte a technikai kivitelezést, a sebességet, a kreativitást, és az innovációt.
Az első helyen a Veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnázium Willámpónik nevű csapata végzett.

Parkolási rendszer változása

EYOF 2017

Winter Seminar 2017 Protecting Democracy 2017. február 20. - 2017. február 25.
Áramszünet - J épület 2017. február 23. 08:00 - 16:00
Levelezős konzultációs hétvége 2017. február 24. 08:00 - 2017. február 25. 18:00
HÉHA 2017. február 27. 18:00 - 19:00