Ifjú zongoristák a győri hangversenyzongoráért

(www.hircity.hu, 2009.12.09)

A győri egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének művésztanárai, hallgatói kezdeményezésére a közelmúltban indult az a koncert-sorozat, amelynek célja egy reménybeli Steinway vagy Bösendorfer koncertzongora megvásárlását támogató gyűjtés.

Rigó Ronald a győri Széchenyi István Egyetem elsőéves zongora szakos hallgatója az utóbbi sok-sok évet nézve a győri zenetanárképzés egyik legtehetségesebb növendéke – így mutatta be dr. Ruppert István, a Varga Tibor Zeneművészeti Intézet igazgatója a szlovákiai Dunaszerdahelyről Győrbe naponta bejáró művész-jelöltet. A családfa majd minden fő- és oldalágán neves és sikeres zenészekről beszélt Rigó Ronald a közelmúltban tartott előadásán, s kérdésünkre elmondta: a tradíciók folytatójaként az elmúlt években kilenc rangos zongoraversenyt nyert Bécsben és Pozsonyban.

Az „Ifjú zongoristák a győri hangversenyzongoráért” sorozat keretében 2009. december 10-én, csütörtökön 19 órától Rigó Ronald zenetanár- és zongoraművész-jelölt koncertje a cél elérését kívánja támogatni. A helyszín az Egyetemi Hangversenyterem (egykori zsinagóga, 9025 Győr, Kossuth utca 5.). A műsorban Bach: Esz-dúr prelúdium és fúga WK.I., Beethoven: C-dúr (Waldstein) szonáta op.53., Beethoven: c-moll trió I. tétel, (közreműködik a szintén felvidéki Balogh Rudolf hegedűn és Magyar Renáta gordonkán), Brahms: h-moll rapszódia op.79., Debussy: Boldog sziget és Liszt: La campanella zeneművek szerepelnek.

Parkolási rendszer változása

EYOF 2017

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Kurzuskiírási időszak 2017. március 20. 00:00 - 2017. április 7. 23:00
OTDK Testnevelés-és Sporttudományi Szekció 2017. március 23. - 2017. március 25.
Levelezős konzultációs hétvége 2017. március 24. 08:00 - 2017. március 25. 18:00