Három díj a Debreceni Vonósversenyről

(forrás, www.hircity.hu, 2009. 03. 09.)

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara az elmúlt napokban rendezte a VI. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt. A Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének két csoportja és egy hallgatója kapott díjat, s ezzel az eddigi legjobb eredményt érték el.

A szakmai megmérettetésre vonós vagy zongorás kamarazene csoportok jelentkezhettek. Minden intézmény 60 perc műsoridőben mutathatta be programját. A produkciókat szakmai zsűri értékelte, a legkiemelkedőbbek nívódíjban, különdíjban és pénzjutalomban részesültek, s felléptek a találkozó gálahangversenyén.

A Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének két csoportja és egy hallgatója kapott díjat, s ezzel az eddigi legjobb eredményt értük el a debreceni kamarazenei versenyen – értékelte a sikert Cziglényi Ákos, a Zenekari Hangszerek Tanszékének vezetője.
Nívódíjas lett Dvořák: F-dúr quartett II. tételét eladó négyes: Dombi Rajmund (hegedű), Gerencsér Zoltán (hegedű), Burai Zsolt (mélyhegedű) és Lakatos Anikó (gordonka). A zsűri dr. Devich Sándor professzor, a Zeneakadémia rektorhelyettesének javaslata alapján Dombi Rajmundnak a Conservatory Alapítvány különdíját adományozta. A nívódíjasok konzulense Kornfeld Zoltán főiskolai docens, gordonkaművész volt.

A Debreceni Egyetem rektorának különdíját kapta Dvořák: A-dúr quintett művét előadó csapat: Németh Csaba (hegedű), Baranyai Lajos (hegedű), Burai Zsolt (mélyhegedű), Villányi Péter (gordonka), Szilágyi Tamás (zongora). Konzulensként Cho Insu főiskolai docens, zongoraművész volt a felkészítőjük.

EYOF 2017

Bejelentkezés a 2. félévre (neptunon keresztül) 2017. január 26. 06:00 - 2017. február 4. 07:00
Vizsgaidőszak vége 2017. január 28. 16:00 - 17:00
Tantárgyválasztás 2017. január 30. 06:00 - 2017. február 4. 07:00