Győri hallgató kapott Vásáry Tamás Ösztöndíjat

A 2013-ban, Vásáry Tamás 80. születésnapja alkalmából megalapított, először tavaly kiosztott ösztöndíjat zenei és önkéntes kategóriákban ítélik oda évente egy-egy, legfeljebb 25 éves fiatalnak. Az ösztöndíj összege havi nettó 100 ezer forint egy éven át.

Zenei kategóriában Beeri Barnabás, a Zeneakadémia klasszikus zongora szakos hallgatója, önkéntes kategóriában pedig Horváth Glória, a győri Széchenyi István Egyetem közösségi és civil tanulmányok szakának hallgatója vehette át csütörtökön az idei Vásáry Tamás Ösztöndíjat Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől és Vásáry Tamás zongoraművésztől, karmestertől, a díj névadójától Budapesten.

Balog Zoltán köszöntőjében kiemelte: az ösztöndíj különlegessége, hogy egy élő emberről van elnevezve, egy "élő legendáról", akinek élete a legenda szó eredeti jelentése szerint valóban "olvasandó", azaz példamutató. A tehetség nem érdem, hanem adomány, ami ugyanakkor kötelezi az egyént is, de az államot is, hogy támogassa a tehetség kibontakozását.

Áramszünet Mosonmagyaróváron 2017. augusztus 22. 08:00 - 12:00
Áramszünet Mosonmagyaróváron 2017. augusztus 22. 14:00 - 18:00
Áramszünet Mosonmagyaróváron 2017. augusztus 23. 08:00 - 12:00
Központi áramszünet 2017. augusztus 25. - 2017. augusztus 26.