Győri hallgató kapott Vásáry Tamás Ösztöndíjat

A 2013-ban, Vásáry Tamás 80. születésnapja alkalmából megalapított, először tavaly kiosztott ösztöndíjat zenei és önkéntes kategóriákban ítélik oda évente egy-egy, legfeljebb 25 éves fiatalnak. Az ösztöndíj összege havi nettó 100 ezer forint egy éven át.

Zenei kategóriában Beeri Barnabás, a Zeneakadémia klasszikus zongora szakos hallgatója, önkéntes kategóriában pedig Horváth Glória, a győri Széchenyi István Egyetem közösségi és civil tanulmányok szakának hallgatója vehette át csütörtökön az idei Vásáry Tamás Ösztöndíjat Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől és Vásáry Tamás zongoraművésztől, karmestertől, a díj névadójától Budapesten.

Balog Zoltán köszöntőjében kiemelte: az ösztöndíj különlegessége, hogy egy élő emberről van elnevezve, egy "élő legendáról", akinek élete a legenda szó eredeti jelentése szerint valóban "olvasandó", azaz példamutató. A tehetség nem érdem, hanem adomány, ami ugyanakkor kötelezi az egyént is, de az államot is, hogy támogassa a tehetség kibontakozását.

A Magyar Regionális Tudományi Társaság XV. vándorgyűlése 2017. október 19. - 2017. október 20.
Munkaszüneti nap 2017. október 23.
Elektronikus ZH nap 2017. október 25.
TMDK képzés - Dolgozat formázása 2017. október 25. 17:00 - 18:30