Az Európai Unio kortárs építészeti díjra jelölte a a győri építész műteremházat

(Forrás: www.hircity.hu, 2009.01.19)

A barcelonai Mies van der Rohe alapítvány közzétette az Európai Unió idei „kortárs építészetért díjra” jelölt 340 alkotás listáját, amelyen hét magyar tervezőiroda munkája között a Széchenyi István Egyetem Építész műteremháza is szerepel. A győri egyetem építészképzésének helyet adó, az elmúlt évben elkészült épületet Bodrossy Attila és Czigány Tamás, az intézmény vezető oktatói tervezték.

Az alapítvány bírálói az első helyezettek díjazásán túl a nevezettek közül egy különösen figyelemre méltó, feltörekvő építészt is kiválasztanak, a további kiemeltek pedig helyet kaphatnak a katalógusban, illetve a kapcsolódó kiállításon. A díj magyarországi nevezettjeinek kiválasztására az alapítvány Finta Sándor építészt, a Kortárs Építészeti Központ elnökét kérte fel.

A Ludwig Mies van der Rohe-ról elnevezett díj az Európai Unió kortárs építészeti díja, amely az Unió és a barcelonai székhelyű Mies van der Rohe Alapítvány támogatásával jött létre 1988-ban. A kétévente odaítélt díjjal az európai építész-szakma együttműködésére, az új építészeti koncepciók és technológiák fejlődésére kívánja felhívni a figyelmet az EU. A pályázati kiírás szerint meghatározó szempont az építészet kulturális közvetítő-szerepének erősítése. A díj az európai építészeti törekvések, alkotók gazdag és változatos repertoárját tárta fel az eddigi pályázatokon. A kortárs építészetre specializálódott tagokból álló zsűri két díjazottat választ, melyek különleges, egyedi koncepciót, technikai megoldásokat és szerkesztést alkalmaztak. A beküldött pályaművekből a zsűri nagyszabású, látványos utazó kiállítást állít össze.

Campus Casting 2017

Egyetemi Sport Nemzetközi Napja 2017. szeptember 19. - 2017. szeptember 20.
Hallgatói klubkoncert 2017. szeptember 20. 20:00 - 22:00
Akadémiai Nap 2017. szeptember 21. 10:00 - 12:00
Nyugdíjas Egyetem Mosonmagyaróvár (1. előadás) 2017. szeptember 21. 16:00 - 18:00
Akadémiai Nap - Ünnepi Hangverseny 2017. szeptember 21. 19:00 - 20:00