A UN Chronicle, az ENSZ folyóirata az Academic Impact programról

A 2010. november 18-án a Széchenyi István Egyetem küldöttjének részvételével megkezdődött Academic Impact program adja az ENSZ folyóiratának, a UN Chronicle-nek az alaptémáját. A magazin egyes írásai az oktatásnak a Millenniumi Fejlesztési Célokhoz és - általánosan - a  társadalom-fejlődéshez való hozzájárulását elemzik.

Vezércikkében Ban Ki-moon ENSZ Főtitkár az „Intellektuális Társadalmi Felelősségvállalás” gondolatkörét bontja ki. A vállalatok társadalmi felelősségvállalásából származtatott fogalom arra utal, hogy a felsőoktatási intézményeknek óriási a lehetőségük, ugyanakkor a velük szemben támasztott igény is, a széles látókörű, komplex, transznacionális problémákat értelmezni képes és a megoldásukra vállalkozó világpolgárok képzésére.

Az Academic Impact program ebben kívánja a csatlakozott és kapcsolódás előtt álló intézményeket támogatni. A UN Chronicle vonatkozó száma ITT alábbiakban olvasható.

Szenátusi ülés 2018. május 28. 14:00 - 16:00
Nyugdíjas Egyetem Diplomaátadó 2018. június 7. 10:00 - 12:00