A Rendőrség és az Egyetem közös imázst épít

Az Egyetem campusa biztonságos és drogmentes övezet. s ehhez fontos tevékenység a bűnmegelőzés erősítése, a széleskörű szakmai együttműködés – ez az alapja a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság és a Széchenyi István Egyetem új együttműködési szerződésének, amelyet 2014. január 15-én, szerdán 11 órakor írt alá Csizmadia Gábor rendőr dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, megyei főkapitány és dr. Földesi Péter rektor.

A Főkapitányság bűnmegelőzési, baleset-megelőzési, drogprevenciós, vagyonvédelmi, illetve áldozatvédelmi témakörökben tartandó előadásaival részt vesz az egyetem, a hallgatói szervezetek rendezvényein. A Főkapitányság támogatja és segíti a közlekedésbiztonsággal és baleset-megelőzéssel kapcsolatos témakörök egyetemen oktatott tantárgyakba és szakmai programokba történő beépítését, a kiemelkedő jogi és szakmai tapasztalatokkal rendelkező rendőrtisztek konzulensként segítséget adnak a szakdolgozatok elkészítéséhez, igény szerint azok elbírálásához. Az egyetem a Főkapitányság részére technikai infrastruktúrát biztosít a rendezvények megtartásához, s a rendőrség aktív együttműködésére, segítségére számítva felajánlja a kutatói közreműködés lehetőségét. Az egyetem szakértő munkatársakat delegál a rendőrség által felállított különböző - pl. értékelő-elemző, bűnmegelőzési, jogalkotással-, jogalkalmazással kapcsolatos, közlekedésbiztonsági - feladatokkal megbízott munkacsoportokba, bizottságokba.

Forrás:
Winkler Csaba
SZE sajtótitkár

57. IALB Nemzetközi Konferencia 2018. június 17. 00:00 - 2018. június 21. 23:00
Nyári záróvizsga időszak 2018. június 20. 00:00 - 2018. június 29. 01:00
Diplomaátadó ünnepély-MUK 2018. június 23. 14:00 - 16:00
Szenátusi ülés 2018. június 25. 14:00 - 16:00
Diplomaátadó ünnepély-MÉK 2018. június 29.